Na vlně ARCHIZOOM X.

Týdenní podcast o architektuře

V jubilejním desátém díle video podcastu Na vlně ARCHIZOOM jsme pro vás připravili rekapitulaci tématu, kterému se intenzivně věnujeme již déle než rok. Jsou to kanceláře. 

DDB Kanceláře

Architektonické studio B² Architecture stojí za návrhem kanceláří kombinujících otevřené prostory vyhrazené pro práci s odpočinkovými zónami podporujícími komunikaci a spolupráci mezi zaměstnanci. Kanceláře se umístily mezi 64 nejlepšími projekty z celkového počtu 4300 z 85. zemí v žebříčku Dezeen Awards 2020. Dominantním prvkem interiéru je logo agentury DDB, které v prostoru funguje jako optická iluze.

Kanceláře DDB Prague

Kanceláře Alza

Dtudio dotegg architekti vytvořilo v prostorách bývalé pekárny moderní kancelářské prostory pro dynamicky se rozvíjející firmu Alza. V roce 2014 navrhli architekti návrh funkčního a prostorového uspořádání celého areálu. Rostoucí firma rozšířila své kanceláře do dalších pater, na nejnovějším druhém patře najdeme velkou kavárnu, greenspace plný živých rostlin se sdílenými pracovními místy a 27 zasedacích místností, z nichž jedna se nachází v restaurované dodávce Saviem z roku 1961. Dalšími netradičními místnostmi je například nádražní čekárna nebo kino vybavené sedačkami z Boeingu.

Kanceláře Alza

Kanceláře podle YUAR

Letošní novinkou soutěže Kanceláře roku byla kategorie Start-up kanceláří, ve které zvítězil ateliér YUAR s návrhem kanceláří Productboard. Gratulujeme. Kromě startupů se v YUAR věnují také tvorbě přelomové aplikace Spaceplanningapp. 

Spaceplanning.app přináší revoluci v navrhování kanceláří

Egoé: Leva

Konceptu kanceláří venku jsme se věnovali v seriálu s firmou Egoé. Pracovna nebo meeting room mohou být stejně jako dětské hřiště a prolézačky umístěny pod širým nebem na čerstvém vzduchu. Objevte další možnosti modulárních systémů.

Pracujte venku. Žijte venku

Na vlně ARCHIZOOM z minulých týdnů:

Na vlně ARCHIZOOM

Na vlně ARCHIZOOM II.

Na vlně ARCHIZOOM III.

Na vlně ARCHIZOOM IV.

Na vlně ARCHIZOOM V.

Na vlně ARCHIZOOM VI.

Na vlně ARCHIZOOM VII.

Na vlně ARCHIZOOM VIII.

Na vlně ARCHIZOOM IX.

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU