Search
Close this search box.

Na vlně ARCHIZOOM II.

Týdenní podcast o architektuře

Vyšel další díl video podcastu Na vlně ARCHIZOOOM, věnovaný všemu, co byste neměli minout. V druhém díle shrneme ta nejdůležitější témata, která jsme na ARCHIZOOM minulý týden publikovali. Poradíme vám, jak investovat do umění a kde to potom oslavit. A dozvíte se o dalších úspěšných českých architektech.

Partnerem dnešního dílu je Clap Design. Firma dvou kluků z Moravy – Václava Čajánka a Lukáše Pejchala, která vyrábí osobitý design do kuchyně. Do 14. května pro vás tihle dva připravili velkou slevovou akci. Podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Umění na ARCHIZOOM

Kromě architektury se na ARCHIZOOM zajímáme také o umění. Vydáváme pro vás seriál, ve kterém Daniela Kozáková radí, jak se vyznat ve spletité džungli umělců a jejich tvorby. V kapitole tohoto týdne se zaměřuje na „catalogue raisonné“ – termín, který se obvykle nepřekládá, znamená však něco jako „odůvodněný soupis“. O co se jedná a proč by vás měl zajímat?

Art glosář #1 – Catalogue raisonné  

Designové bary a kluby

Vzhledem k tomu, že se na rozvolnění postupně připravuje celá republika, přinášíme tipy na místa, kde si stylově užijete oblíbenou národní kratochvíli – konzumaci alkoholu.

Vybrali jsme pro vás designové bary a kluby z Prahy i Brna. Pečlivě jsme hledali kluby, jejichž dominantou je například netradiční osvětlení, koncept prostoru nebo zajímavá rekonstrukce. Stále více roste poptávka po kvalitních podnicích, které jsou dotažené do posledního detailu. Nasajte s námi atmosféru zatím stále zavřených designových interiérů alespoň takto.

Designové bary a kluby

SENAA

V minulém díle jsme vám představili úspěchy architektonického studia ODDO ve Vietnamu. Nyní se přesuneme více na Západ – k ateliéru SENAA Jana Sedláčka a Václava Navrátila, kteří se z Hané a Slovácka dostali třeba i do Los Angeles a New Yorku.

Jsme architekti, kteří stojí nohama na zemi

Mural v Holešovicích

Perlou na konec je nový mural v Holešovicích. Dílo od kanadského umělce s českými kořeny Davida Strauzze vyobrazuje smutnou dívku, která se strachuje o budoucnost planety. Barva, kterou je mural natřený, obsahuje minerální barviva, která dokážou na principu fotokatalýzy čistit okolní vzduch od škodlivých látek. Mural vznikal 9 dní a je součástí kampaně „We share the same future“, kterou připravil Footshop ve spolupráci s Nike.

Čeští výrobci

Po pěti měsících intenzivní práce dostává konkrétní podobu náš projekt Čeští výrobci. natáčeli jsme, fotili a psali reportáž u nejslavnějšího českého výrobce nábytku, firmy Ton, který sídlí v Bystřici pod Hostýnem. Právě teď stříháme, dopisujeme články, rozhovory a brzy představíme první díl. Sledujte web cestivyrobci.cz

Čeští výrobci

Studio ARCHIZOOM

Zatím jste na našem kanálu mohli sledovat seriály o kancelářích, bydlení nebo jsme se ptali českých architektů a architektek, jak vnímají současnou situaci na trhu. S kamerou a mikrofonem jsme projeli spoustu zajímavých míst, potkali stovky lidí a výsledek znáte.

Naše studio kousek od Pražského hradu, v krásném domě z 19. století jsme stavěli tak, abychom mohli o architektuře a designu vysílat z vlastních prostor. Umíme tady v profesionální kvalitě natočit podcast, video, rozhovor a ten pak správným způsobem poslat do světa: nejen čtenářům ARCHIZOOM, kterých je několik desítek tisíc, ale i velké skupině dalších návštěvníků internetu, kteří hledají informace a ověřené zdroje o současné české architektuře.

Sledujte Na vlně ARCHIZOOM na:

Youtube
Spotify
Apple Podcasts
Facebook
Instagram
LinkedIn

Jsme tým, který pro vás připravuje obsah a kampaně ARCHIZOOM. S radostí a znalostmi. Chcete se přidat? Napište do redakce. Chcete na ARCHIZOOM prezentovat svou službu, značku nebo produkt? Napište nebo volejte Radkovi. Jste architekt a chcete publikovat svou práci? Kontaktujte Lan.

Na vlně ARCHIZOOM z minulých týdnů:

Na vlně ARCHIZOOM

Sdílet

Související články