Na vlně ARCHIZOOM III.

Týdenní podcast o architektuře

Třetí díl pravidelného video podcastu Na vlně ARCHIZOOM začneme jednou krásnou knihou, která mapuje 150letou tradici skandinávského designu. Konkrétně budeme mluvit o dánské firmě Fritz Hansen, která je spojená s tvorbou slavného designéra Arneho Jacobsena. Ten v šedesátých letech navrhl pro tuto firmu dnes už ikonické křeslo Egg. Jsme rádi, že začíná další nová kapitola ARCHIZOOM a naším partnerem se stal právě Fritz Hansen.

Ve třetím díle se budeme opět věnovat retailovým prostorům a obchodům, které po mnoha trýznivých měsících lockdownu mohou opět otevřít. Svůj pohled na novou situaci a na řešení obchodních prostor, nám přišla říct architektka Vera Hampl z ateliéru VH Architects. Vera se věnuje navrhování obchodních jednotek, wellness zařízení nebo lodí, například elektrické Bella Bohemia. A v neposlední řadě vám povíme něco o trhu s nemovitostmi.

Provaznictví Újezd

Prvním příkladem vydařené rekonstrukce obchodu je provaznictví na pražském Újezdu. Pochází z dílny architektů Jiroušek Rochová Architekti. Provaznictví se nachází v přízemí činžovní domu z 19. století v Praze na Malé Straně. Historicky se zde vystřídalo několik provozoven. Nájemníci postupem času prováděli nepříliš kvalitní stavební úpravy. Před rekonstrukcí tak byly prostory původního Provaznictví stísněné a nepřehledné.

Provaznictví Újezd

BasketShop

Další radikální přestavbou prošla prodejna BasketShop. Architektonické studio PANIKHORN navrhlo prodejnu basketbalového vybavení ve spodní části libeňského panelového domu. Architekti tohoto umístění využili a plynule propojili industriální prostředí interiéru s venkovními ulicemi libeňského sídliště.

Prodejna BasketSHOP

Vera Hampl: Stylové obchody – jak vdechnout prodejnám nový život?

Abyste neposlouchali pouze naše názory ohledně retailových prostorů, pozvali jsme si k nám do studia architektku Veru Hampl. Ta vám poví svůj názor na post-covidové řešení obchodních prostor. Poslouchejte, protože Vera má s navrhováním obchodních jednotek dlouholeté zkušenosti.

I retail v obchodních centrech může být krásný

TREND REPORT 2021

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí vydala TREND REPORT 2021, jedinou komplexní analýzu českého trhu nemovitostí, která shrnuje vývoj na realitním trhu za uplynulý rok. Autorský tým ve svých kapitolách reflektuje dosavadní vývoj v jednotlivých segmentech nemovitostního trhu a přináší ucelený pohled na aktuální situaci. 

Podle Zdenky Klapalové, prezidentky ARTN a ředitelky společnosti Knight Frank, se realitní trh ukázal jako velmi stabilní i navzdory pandemii. Změnami prochází kancelářský trh – zároveň zažívá boom logistika a skladové areály, což souvisí s růstem e-commerce. Dále z pandemie vychází posílen rezidenční trh. Poptávka stále převyšuje nabídku a ceny nemovitostí plynule rostou. I nadále přetrvává velký nedostatek kvalitních investičních produktů. Po roce pandemie je podle Zdenky Klapalové dále patrné, že ekonomika většiny domácností nebyla touto situací zasažena. Nedošlo na pesimistické scénáře, právě naopak. 

Trend Report 2021: Bytový trh v ČR je stabilní

Fotografové architektury

Známý český fotograf Vojtěch Veškrna pro vás připravuje nový seriál, ve kterém si do našeho studia zve české fotografy architektury. V prvním díle vyzpovídal fotografa Jana Kuděje, který žil několik let v Asii, kde fotil realizace české firmy Lasvit. A nejen to. Honzova cesta fotografií architektury trvá už několik desetiletí. Zajímavě o ní mluví i přemýšlí.

Studio ARCHIZOOM

Zatím jste na našem kanálu mohli sledovat seriály o kancelářích, bydlení nebo jsme se ptali českých architektů a architektek, jak vnímají současnou situaci na trhu. S kamerou a mikrofonem jsme projeli spoustu zajímavých míst, potkali stovky lidí a výsledek znáte.

Naše studio kousek od Pražského hradu, v krásném domě z 19. století jsme stavěli tak, abychom mohli o architektuře a designu vysílat z vlastních prostor. Umíme tady v profesionální kvalitě natočit podcast, video, rozhovor a ten pak správným způsobem poslat do světa: nejen čtenářům ARCHIZOOM, kterých je několik desítek tisíc, ale i velké skupině dalších návštěvníků internetu, kteří hledají informace a ověřené zdroje o současné české architektuře.

Sledujte Na vlně ARCHIZOOM na:

Youtube
Spotify
Apple Podcasts
Facebook
Instagram
LinkedIn

Jsme tým, který pro vás připravuje obsah a kampaně ARCHIZOOM. S radostí a znalostmi. Chcete se přidat? Napište do redakce. Chcete na ARCHIZOOM prezentovat svou službu, značku nebo produkt? Napište nebo volejte Radkovi. Jste architekt a chcete publikovat svou práci? Kontaktujte Lan.

Na vlně ARCHIZOOM z minulých týdnů:

Na vlně ARCHIZOOM

Na vlně ARCHIZOOM II.

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU