Čeští výrobci: Benlemi

Rodina jako základ pro podnikání

Bratři Michal Pomp a Petr Pomp jsou dalšími, které jsme navštívili v rámci projektu Čeští výrobci. Pozvali nás do prostor své rodinné firmy Benlemi, kde navrhují a vyrábí český designový nábytek. Dětské postele, Montessori prolézačky nebo masivní dvoulůžka posílají rodinám do celé Evropy. 

Michal Pomp v roce 2015 představil světu ručně pletené křeslo z vrbového proutí. Dodnes populární křeslo bylo prvním výrobkem a počátečním stavebním kamenem firmy. O rok později vznikla první ikonická domečková postel z masivu, která je už několik let nejoblíbenějším produktem v Česku i v Evropě. V dalším roce Michal spojil síly se svým bratrem Petrem. 

Dnes má rodina Benlemi přes 50 členů. Dřevo připravují pomocí špičkových technologií a poté ho v Opavě ručně opracovávají. V Benlemi myslí také na pomoc planetě, proto lakují 100% ekologickými barvami a produkty balí do materiálů z recyklovaného papíru či použitých pet lahví.

„Nejsme jen designéři a truhláři, ale také zodpovědní rodiče,“ říkají o firmě Michal s Petrem.

Chytře řešené produkty Benlemi mají vždy několik funkcí. Montessori nábytek učí děti kreativitě, samostatnému rozhodování nebo udržování pořádku v pokojíku. Domečkové postele pak podporují pocit bezpečí a pomáhají dětem lépe usínat.

Jsou rodinné vztahy v podnikání překážkou, nebo naopak výhodou? Kdo z bratrů je spíše obchodník a kdo zastává roli kreativce? Jak probíhá vývoj a uvedení každého výrobku na trh? V dalším díle vás provedeme dílnami této rodinné firmy a představíme vám blíže její příběh i vize do budoucna.

Čeští výrobci

Multimediální projekt zkušeného autorského týmu představuje výběr předních českých firem, vyrábějících designové produkty. Propojujeme svět online prezentace, audiovizuální tvorby a 3D virtuální prohlídky. České výrobní firmy mají dlouholetou tradici a projekt Čeští výrobci multimediální formou ukazuje, co v České republice umíme, jak dobře to umíme a proč musíme toto naše dědictví i současné technologie ukazovat. www.cestivyrobci.cz

PŘIHLÁSIT FIRMU DO PROJEKTU

Fotografie: Vanda Sklářová

Další články o projektu Čeští výrobci:

Čeští výrobci

Čeští výrobci: TON

Pravidla úspěchu designérů jsou podobná jako v hudebnímu průmyslu

Čeští výrobci: KOMA Modular

Mnoho lidí si stále myslí, že je modularita pouze levnější způsob výstavby

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU