Na vlně ARCHIZOOM V.

Týdenní podcast o architektuře

Jaká témata jsou součástí dalšího dílu pravidelného podcastu o české architektuře Na vlně ARCHIZOOM? Nový videopodcast, tipy na výlety nebo rozhovor s vítězem programu Kaplicky Internship 2019, Ondřejem Pokojem.

Fotografové architektury

Spustili jsme nový Archizoom podcast Fotografové architektury. Baví nás architektura a chceme vás jejím světem provázet ze všech možných úhlů. V tomto video podcastu se před náš hledáček usadí fotografové, kteří jsou zvyklí sedět spíš než před objektivem kamery stát za ním. Seriál moderuje a provádí fotograf Vojtěch Veškrna, prvním hostem jeho podcastu je fotograf Jan Kuděj.

Fotografové architektury

Reklama na Spotify

Kromě architektury se věnujeme i marketingu. Zjistili jsme, že ačkoliv v Česku používají statisíce lidí Spotify a obecně jako společnost propadáme trendu podcastů, málo firem ví, že premium (a tím pádem přehrávání bez reklamy) si platí jen zhruba polovina uživatelů platformy. Spotify vás jako místo, kam cílit reklamu, nejspíš na první dobrou nenapadne. Nicméně faktem je, že na něm můžete oslovit řadu lidí. V Idealabu to víme a proto v čtyřdílném seriálu ukazují, jak s kampaní na spotify naložit.

Seriál Reklama na Spotify I.

Seriál Reklama na Spotify II.

Seriál Reklama na Spotify III

Seriál Reklama na Spotify IV.

Minuta podle Andrey Jaškové

Architekta Andrea Jašková si pro vás, při příležitosti uvolnění lockdownu, připravila tip na nevšední výlet i dovolenou. Jestli chcete zatím cestovat jen po republice, zamiřte na zříceninu hradu Helfštýn. Ta prošla nedávno rekonstrukcí, které se ujalo studio atelier-r. Další tipy na výlet v zahraničí nebo hudební zážitek najdete v MINUTĚ podle Andrey.

MINUTA podle Andrey Jaškové

Ondřej Pokoj

Připravili jsme pro vás rozhovor s vítězem programu Kaplicky Internship 2019, Ondřejem Pokojem. Jako hlavní cenu v soutěži získal tříměsíční stáž v londýnském ateliéru Heatherwick Studio. To je samo o sobě velkým úspěchem, ale u něho nezůstalo. Ondřejovi se podařilo po skončení stáže získat v renomovaném studiu pozici na plný pracovní poměr. Absolventovi ČVUT se tak díky úspěchu v soutěži podařilo nastartovat kariéru na mezinárodní úrovni. Jaké jsou Ondřejovy zkušenosti z londýnského studia? Věříme, že na Vlnu kouká řada talentovaných aspirujících architektů. Pokud byste se chtěli přihlásit do letošního ročníku soutěže Kaplicky Internship, můžete tak učinit do 30. června. 

Není malých zadání

Čeští výrobci: KOMA Modular & Benlemi

Zaznamenali jsme úspěch pořadu Čeští výrobci a těší nás. Proto jsme nelenili a již brzy se můžete těšit na další díly. Nejprve jsme navštívili prostory společnosti Koma. Firma od devadesátých let vyrábí v závodě ve Vizovicích, kde navázala na tradiční výrobu maringotek výrobou mobilních obytných a sanitárních kontejnerů. Nenechte se ale zmást. Jak můžete vidět, modulární výstavba neznamená, že jde o nevzhledné na sebe poskládané kvádry. 

Druhou firmou, kterou jsme navštívili, je rodinný podnik Benlemi. Jde o českou rodinnou firmu, která se zaměřuje na ruční výrobu nábytku pro ostatní české rodiny. Dodnes speciálním produktem se stala například přírodní ručně pletená závěsná křesla z vrbového proutí nebo produktové řady dětského nábytku.

Na vlně ARCHIZOOM z minulých týdnů:

Na vlně ARCHIZOOM

Na vlně ARCHIZOOM II.

Na vlně ARCHIZOOM III.

Na vlně ARCHIZOOM IV.

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU