Search
Close this search box.

Na vlně ARCHIZOOM VI.

Týdenní podcast o architektuře

na vlně archizoom

V pořadí šestý díl video podcastu Na vlně ARCHIZOOM vám představí novinky ze světa digitálních děl, seznámí vás s výtečným skicařem a v neposlední řadě přinese architektonickou novinku z Prahy a jihočeského Tábora.

NFT umění na české hudební scéně

Podle maskovaného umělce JAF 34 je NFT novým prostředím s nebývalou silou. “Neuvěřitelně mě tento svět začal fascinovat, do budoucna půjde o naprostý standard pro odkup digitální umění, ať už se jedná o 3D render nebo hudbu,” říká. Hudebník ve spolupráci s fotografem Tomášem Vranou uvádí album Empty doprovázené NFTs, která jsou dostupná na platformě Know Origin.

NFT na české hudební scéně

Rekonstrukce interiéru od COLLARCH

Cílem rekonstrukce čtyřpokojového bytu z dílny studia COLLARCH bylo připravit interiér pro sbírku umění a starožitností. Návrh kombinuje moderní interiér s prvky prvorepublikového designu.

Byt pro architekta a sběratele umění

SketchLikeAnArchitect

David Dražil je architekt, který miluje skicování. Na svém webu SktechLikeAnArchitect spojuje skicování se světem sociálních sítí. Pokud budete chtít, David vás naučí jednoduché perspektivě, složité kompozici i tomu, jak vymodelovat postavy do správné proporce a měřítka.

Rozhovor: David Dražil

Bořislavka

Jak vypadá nové centrum na Praze 6 navržené architektonickou kanceláří Aulík Fišer Architekti? Nejzajímavějším aspektem stavby je umění, které komplex doplňuje. Jedním z děl, které vzniklo prostoru na míru je například skleněná plastika Ledovec, která osvětluje vstupní loby. Jejím autorem je umělecký ředitel lasvitu Maxim Velčovský.

Bořislavka Centrum od Aulík Fišer Architekti

Tábořané dostanou novou obytnou čtvrť

Vítězný projekt urbanistického workshopu na místě bývalých kasáren Jana Žižky v Táboře navrhuje doplnění stávajícího parku zeleným pásmem pro aktivní trávení volného času. Zeleň má doplnit zástavba na pomezí blokové a rostlé struktury. Podle autorů návrhu je cílem vytvořit rovnováhu mezi krajinou a městem a mezi člověkem a přírodou.

Na vlně ARCHIZOOM z minulých týdnů:

Na vlně ARCHIZOOM

Na vlně ARCHIZOOM II.

Na vlně ARCHIZOOM III.

Na vlně ARCHIZOOM IV.

Na vlně ARCHIZOOM V.

 

Sdílet

Související články