Na vlně ARCHIZOOM VII.

Týdenní podcast o architektuře

Video podcast Na vlně ARCHIZOOM v sedmém díle představí chystaný seriál Arterior a provede vás novým BOMMA Ateliérem. Jeho hlavním tématem jsou však nejzajímavější rekreační objekty v Česku. Vydejte se s námi na horskou chatu od studia NEW HOW architekti nebo k pařezové chaloupce od ateliéru molo architekti.

BOMMA Atelier v Domě Diamant

Jaký prostor si pro prezentaci svých designových produktů vybrala firma BOMMA? Odhalte příběh domu na rohu Spálené a Lazarské ulice z roku 1912 a přečtěte rozhovor s Václavem Mlynářem, kreativním ředitelem firmy.

BOMMA Atelier v Domě Diamant

Speciál: rekreační objekty v Česku

Připravili jsme výběr těch nejzajímavějších rekreačních nemovitostí. První stavbou je horská chata z pera studia NEW HOW architekti. Dům je situovaný pár metrů od kraje lesa a architekti se jej snažili stylizovat tak, aby budil zdání, že jej pohltily lesy. Poněkud jiný pohled na koncept rekreačního objektu přináší i kandidát na Českou cenu za architekturu – pařezová chaloupka od studia molo architekti. Chaloupka v Orlických horách má přinést detox od společnosti, odpočinek od umělých materiálů a zbytečných informací.

Dalším objekt, který nás zaujal, je Dům v ruině od architektonické kanceláře ORA.

“Byli jsme postaveni před znásilněný dům, bývalou usedlost, která byla za minulého režimu přestavěná na sýpku. I takhle osekaný dům, dá se říci abstrahovaný, ale neztratil nic ze své velkoleposti,” říkají architekti.

V neposlední řadě se podívejte také do velkolepého venkovského sídla v malebné přírodě v Jižních Čechách opět od studia NEW HOW architekti. Soubor budov tvoří původní chalupa, k ní přiléhající stodola a několik dřevěných hospodářských staveb. Heslem celé rekonstrukce bylo zachování autenticity původního sídla.

Na vlně ARCHIZOOM z minulých týdnů:

Na vlně ARCHIZOOM

Na vlně ARCHIZOOM II.

Na vlně ARCHIZOOM III.

Na vlně ARCHIZOOM IV.

Na vlně ARCHIZOOM V.

Na vlně ARCHIZOOM VI.

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU