Stoletá tradice vypínačů Berker

Detaily, které hrají prim

Partnerský článekMonobrand

Rok 1919 je spojen se vznikem školy Bauhaus a zároveň s počátkem výroby stylových vypínačů a zásuvek značky Berker. Německé městečko Schalksmühle je domovem rodinné firmy, kde vznikají designové vypínače a systémy, které používali právě zakladatelé hnutí Bauhaus a které se dnes používají po celém světě.

Desítky tuzemských i zahraničních ocenění jsou důkazem vysoké kvality produktů a inovativního přístupu k jejich výrobě. Firma si zakládá na nadčasovém designu a spolupracuje se světovými designéry i renomovanými firmami jako jsou Swarovski nebo Rosenthal. Od roku 2010 je značka Berker součástí skupiny Hager.

Thomas Grund, generální ředitel značky, bude hostem dalšího workshopu o soudobém designu Monobrand & Friends.

Workshopy Monobrand

Tajemství úspěchu?

Výrobky z portfolia značky Berker se vyrábí ručně a z těch nejlepších materiálů. Přední dodavatel spínacích řad a inteligentních systémů řízení budov používá k výrobě především přírodní materiály jako je mosaz, dřevo, kůže, mramor, kov nebo beton. Díky vysoké kvalitě vydrží vypínače po mnoho let, tajemstvím úspěchu firmy je schopnost se přizpůsobovat a měnit.

Elegantní interiéry

Vynikající design vypínačů a zásuvek Berker využívají architekti a designéři v rezidenčních i komerčních projektech. Jsou například součástí interiéru Kafkova domu balancujícího mezi modernou a historií. Najdete je také v showroomu českého výrobce světel Bomma, kde autoři návrhu kombinovali původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu.

Designérka Ivanka Kowalski zvolila retro otočné vypínače a zásuvky berker serie 1930, aby podpořila noblesní atmosféru bytu v secesním domě v centru Prahy. Stejný typ v černém provedení použila také architektka Denisa Strmisková v celém hostelu a kavárně Long Story Short v Olomouci. „Přestože design vychází z estetiky funkcionalismu, jejich kulatý tvar je nadčasový, a skvěle funguje i v této historické budově. Současně je to i díky otočné kličce něco, čeho si každý návštěvník zaručeně všimne,“ dodává.

Další články:

Nadčasový a krásný design z Monobrandu

Největším tématem pro Pražany zůstává doprava, začínají ale řešit i nedostupné bydlení

Současnost Winternitzovy vily

Byt v Haštalské

Ve Zlíně podporují mladý design

Chybí větší odvaha k nečekaným kombinacím

Konverze hotelu Vltavan v Sedlčanech

Knihovna Petra Hájka

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU