Search
Close this search box.

Interiéry Studia e

Přehled postřehů o architektuře, designu a umění

Kdo, co, kdy a kde? Moderní slovenské bydlení, severská elegance nebo spíše apartmán na jihu u moře? Architekti ze Studia e navrhují interiéry, apartmány i rodinné vily. Ateliér založil v roce 2015 architekt Erik Pastucha, který je dnes kreativním ředitelem studia. Pozici obchodní ředitelky studia zastává Katarína Augustinič.

Jejich mladý kreativní tým v současnosti tvoří dvacet pět členů. Jaké je jejich portfolio? V MINUTĚ představují architekti své nejnovější realizované projekty i ty, které teprve vznikají.

Byt v Bojnicích

Rok realizace: 2021

Úkolem bylo vytvořit originální, ale zároveň pohodlný prostor pro mladou rodinu. Neobvyklým přáním investora bylo propojení koupelny s obývacím prostorem. Dnes mohou přímo z volně stojící vany sledovat dění v obývacím prostoru nebo program v televizi. Designová koupelna obývacímu prostoru dodává pocit pobytu v luxusním hotelu. Další výzvou byla kombinace barev, spojení pudrové se sytým odstínem růžové až petrolejové, aby nepůsobila cukrkandlově, ale elegantně a nadčasově.

V návrhu jsme si pohráli s jedinečností jednotlivých prvků. Zapojili jsme oblé i obdélníkové tvary. Obloukové obložení stěn má lehce retro nádech. V tomto návrhu jsme jej použili poprvé a výsledek všechny příjemně překvapil. Nábytek netradičních barev s ním dokonale ladí. Příjemným barevným akcentem prostoru je ležérní pohovka.

Originální teracový kámen dodal prostoru zcela nový rozměr, jeho výrazná barevnost a struktura jen podtrhly majitelčin temperament. Dřevěná podlaha v provedení „rybí kost“ celý prostor dotvořila a dodala mu teplo domova. Vznikl výjimečný interiér, který odráží životní styl obyvatel bytu.

Vila na Zámeckém vrchu v Bratislavě

Rok realizace: 2021

Krásná vila v lukrativní části Bratislavy vyžadovala nadčasový a moderní nádech. Klient požadoval minimalistický interiér v přírodních barvách. Zaměřili jsme se na kvalitní materiály – dřevo, které celý prostor zútulňuje, přírodní kámen, dominantní svítidla a designové solitéry. Nechali jsme vyniknout krásným výhledům tak, aby interiér elegantně doplnil nejen vynikající polohu domu, ale i jeho architekturu.

Staroměstský apartmán v historické budově

Rok realizace: v realizaci

Apartmán se nachází v historické budově s vysokými stropy. Požadavkem byl moderní interiér s prvky staroměstského bydlení. Návrh jsme připravili tak, aby měl klient pocit, že se vrátil v čase. Inspirovali jsme se starými honosnými bratislavskými interiéry, které jsme přetvořili v současné bydlení.

Kladli jsme důraz na materiály a detaily. Pěkná dřevěná podlaha uspořádaná do tvaru stromu připomíná klasické parkety. Velké skleněné lustry kopírují dříve honosné křišťálové lustry. Jednoduché designové solitéry a přírodní barvy rozbíjejí akcenty, jako je královská modř na posteli v ložnici.

Vila na jezeře v Helsinkách

Rok realizace: 2021

Krásná vila v Helsinkách byla výzvou nejen kvůli návrhu, ale zejména kvůli realizační části, kterou jsme zajišťovali ze Slovenska. V návrhu jsme využili nádherného výhledu na jezero tak, aby komunikoval s interiérem. Velké prostory nám umožnily umístit sem velký jídelní stůl, u kterého se mohou sejít všichni přátelé k dobré večeři. Klient rád vaří, a proto si přál také velkou kuchyni. Tmavé dřevo doplňuje a vyvažuje bílý mramor. Dominantou obývacího prostoru je krb, který je v severských domech nezbytností. Ve všech ostatních místnostech se objevuje mramor a tmavé dřevo.

Apartmány v Chorvatsku

Rok realizace: v realizaci

V moderní prosklené budově s výhledem na moře jsme navrhli apartmán se dvěma ložnicemi. Naší vizí nebyl prvoplánový přímořský apartmán, ale světlý, letní, minimalistický a praktický byt v přírodních barvách. Bílou barvu doplňuje světlé dřevo a praktické keramické obklady. V pokojích je podlaha ze stejného světlého dřeva. Pohodlné postele, které jsme si nechali vyrobit na míru, doplňují bydlení u moře, které se téměř nikdy neomrzí.

Minuty z minulých týdnů:

MIMOSA v MINUTĚ

Adaptivní architektura studia KOGAA

Architektura, umění a kultura pro Ukrajinu

Za dřevostavbami, do designového lesa i nových čtvrtí

Karnet architekti v MINUTĚ

O českém designu

Do galerií za uměním i architekturou

Sdílet

Související články