Designové bary a kluby

Místa, která vás odnesou do jiných dimenzí

Designové bary a kluby, Praha i Brno
Foto: BoysPlayNice

Připravili jsme výběr designových barů a klubů z Prahy i Brna, které vás vedle nápojového lístku zaujmou především svým interiérem. Pečlivě jsme hledali a vybrali kluby, jejichž dominantou je například netradiční osvětlení, koncept prostoru nebo zajímavá rekonstrukce. V dnešní době stále více roste poptávka po kvalitních podnicích, které jsou dotažené do posledního detailu. Nasajte s námi atmosféru nyní zavřených designových interiérů alespoň takto.

Bar v klubu Roxy

Architekti Romana Šteflová a Martin Šenberger ze studia Mar.s architects využili současné celosvětové krize a v mezičase se ujali rekonstrukce baru v klubu Roxy. Inspirovali se koncem 20. let a stylem art deco. Prostor připomíná staré kino a vyniká mosaznými lamelami a plochami plexiskel. V podniku se tak můžete nechat pohltit tajemnou klubovou atmosférou a cítit se jako ve filmu z dvacátých let.

Architektonické řešení: Romana Šteflová + Martin Šenberger // Mar.s architects

Rok realizace: 2020

Lokalita: Praha

Fotografie: BoysPlayNice

Chapeau rouge

Revoluční světelné řešení baru Chapeau Rouge zpracovali architekti Cyril Nešleha a Dan Merta ze studia MA Studio. Zadáním soutěže bylo vyřešit výtvarné zpracování prostoru prvního podzemního patra klubu, použití vysoce odolných materiálů a respektování dispozičního řešení. Celý projekt pojali architekti inovativně: prostor Chapeau Rouge vizuálně očistili a zklidnili. Světelné instalace na základě algoritmů reagují na elektronickou hudbu a jsou tak jednou z prvních světelných instalací tohoto typu v České republice. Klub působí minimalisticky až surově, to však dává prostor ve vnímání hudby samotné. Atmosféru klubu dokreslují vertikálně zavěšené LED panely.

Architektonické řešení: Cyril Nešleha + Dan Merta // MA Studio

Rok realizace: 2019

Lokalita: Praha

Fotografie: Václav Novák

Moon Club & Lounge

Klub v centru Prahy dostal nový kabát v netradičním pojetí, jehož zpracování vytvořilo spojení architektonických studií Formafatal a Machar & Teichman. Bývalý administrativní prostor se během rekonstrukce změnil v lehce mystický interiér. Hlavní dominantou klubu je centrální bar a nad ním zavěšené siluety měsíce. Velký důraz kladli autoři na akustiku celého klubu, který je rozdělen do několika zón. Najdete tady například salónky, taneční parket nebo lounge zákoutí. Honosný a rozlehlý bar je celý propojený tématem měsíce a mystiky.

Architektonické řešení: FormafatalMachar&Teichman

Rok realizace: 2018 – 2019

Lokalita: Praha

Fotografie: BoysPlayNice

Bar Stromoffka

Industriální pojetí baru bylo jedním z hlavních podmínek zadavatele. Bar Stromoffka se nachází ve sklepních prostorech a industriální vzhled je docílen hlavně díky použitým materiálům, jako je černý kov, modřínové dřevo a nerez. Tyto materiály skvěle fungují dohromady s již zachovanými cihlami a hrubou omítkou. Bar je řešený jednoduše a chytře: autoři například použili industriální stylové žárovky Edison. Architektonické zpracování vytvořilo studio Archonaut.

Architektonické řešení: Jan Lorenc + Libor Kodl // Archonaut

Rok realizace: 2016

Lokalita: Praha

Fotografie: Pavel Tománek

Café NoD

Multižánrové kulturní středisko v centru Prahy se dočkalo nově zrekonstruovaného baru a kavárny, jehož rekonstrukci provedlo architektonické studio Coll Coll. Café NoD vzniklo v roce 2000 se záměrem internetové kavárny. Nyní vzdušný a elegantní prostor odkazuje na historii budovy a sálu z 20. století. Historické prostředí dotváří zajímavé mosazné prvky, bar z bílé mozaiky, kouřové dubové parkety, nebo obrovská zlatá kost visící ze stropu od Jiřího Davida.

Architektonické řešení: Martin Gaberle + Marek Fišer // Coll Coll

Rok realizace: 2016

Lokalita: Praha

Fotografie: BoysPlayNice

Swim

Funkcionalistická kavárna, restaurace, bar a klub Swim ukazuje netradiční pojetí komerčních prostorů v České republice. Interiéry podniku podtrhávají funkcionalistický styl celé budovy, jež byla navržena v roce 1938 architektem Eugenem Rosenbergem. Architektonickou realizaci zpracovali architekti ze studia Miaow, ti svým nevšedním pojetím vytvořili z bývalé kotelny v suterénu klub, který navozuje pocit pod hladinou vody. Celý design interiéru vás přenese do plaveckém bazénu. Mixážní pult je například umístěn na skokanském můstku. Atmosféru dokresluje neonové osvětlení, kovové materiály a bílé kachličkové obklady, jež jsou použity i v prostoru kavárny. Při výstupu z klubu do kavárny se vracíte zpět nad hladinu vody, kde je prostor čistý, světlý a v barvách modrozelené. I díky celoplošným oknům kavárna evokuje pocit, jako byste seděli v bufetu plaveckého bazénu.

Architektonické řešení: Miaow

Rok realizace: 2018

Lokalita: Praha

Fotografie: Viktor Šorma

4Pokoje

Koncept 4 Pokojů, jak už z názvu vyplývá, vychází ze čtyř koncepčně rozdílných prostorů spojených do jednoho. Každý z nich je tematicky zaměřen podle denní doby. Podnik se skládá z kavárny, polévkárny, večerního koktejlového baru a nočního dive baru. Otevírací doba podniku je nonstop, průběžně se ale mění vizuální stránka interiéru podle toho, který typ podniku je zrovna otevřený. Pracuje se tedy s časem a denní doba hraje důležitou roli. Zásluhu na architektonickém zpracování mají manželé Mačudovi z ateliéru Bonbon. Ti zde pracovali s barevným dřevem, změnou osvětlení a videoprojekcí. Jednotlivé změny atmosféry přechází plynule a nenápadně. Zákazník může mít tedy pocit, že odešel z úplně odlišného prostoru, než kam původně vstoupil.

Architektonické řešení: Michal Mačuda + Lea Mačudová // Bonbon

Rok realizace: 2017

Lokalita: Brno


Další výlety za architekturou a designem:

Opálené dřevěné domy

Školy pro novou generaci

Hotely, kde si ustelete s designem

Retail prostory stylově

Galerie a muzea, která jsou sama uměleckým dílem

Vinařství, kde je radost degustovat

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU