Monobrand & Friends: Tense

Joen Adriaen o belgické značce vypínačů a dalších designových řešení

V pořadí čtvrté setkání příznivců designu Monobrand & Friends se neslo v duchu belgické ruční výroby. Značku Tense přijel do karlínského showroomu Monobrand představit Joen Adriaen, obchodní ředitel firmy, která se přes dvě dekády zabývá elektronickou výrobou, domácí automatizací, designem a osvětlením.

Vypínače, OLED pokojové ovladače, detektory pohybu, zásuvky a integrovaná řešení v projektech současných budov značky Tense spojuje nejen ruční výroba, ale především jejich design, za nějž firma získala řadu ocenění.

Globální hráč

Designová řešení Tense najdeme na různých místech světa v podobě jedinečných realizací. „Aktivně pracujeme zhruba v šedesáti zemích po celém světě. Mezi pozoruhodné projekty patří například pětihvězdičkový hotel The Blue Lagoon na Islandu, kde jsme vyvinuli speciální vypínače konkrétně pro tento projekt. Dále máme například v soukromé vile v Kuvajtu více než pět set integrovaných zásuvek a vypínačů v mramoru,“ popisuje Joen Adriaen.

V rámci spolupráce s Monobrand vznikají projekty také v České republice. „Společně jsme realizovali již několik velmi pěkných projektů a připravujeme další, protože Monobrand je pro nás zkušeným partnerem a rádcem, jak všechny naše výrobky začlenit do krásných interiérů,“ dodává obchodní ředitel Tense.

Splněné sny architektů a designérů

Snažíme se proměnit představy a fantazie architektů a designérů ve skutečnost a reálné produkty,“ vysvětluje Joen Adriaen vizi firmy. Tense, jež na trhu určuje trendy, své nové produkty uvede na veletrhu Light & Building v říjnu tohoto roku.

Část novinek však výrobce představil také při návštěvě pražského showroomu, a to například ventilační systém, který lze kompletně zabudovat a zamalovat do zdi, nebo toaletní systémy zapuštěné do jakéhokoli typu materiálu, jako je mramor nebo dřevo.

„Tense má ve svém portfoliu mnoho krásných a jedinečných produktů zcela splývajících s interiérem, který architekti a interiéroví designéři dennodenně navrhují s vášní a láskou. Tense je tak jasná volba v projektech, které navrhují,“ říká Joen Adriaen.


Čtěte také:

Stoprocentní belgické doplňky

Další články:

Inspirací proti negativním projevům klimatické změny

Nepleťme si odvahu s agresivitou

Někteří lidé by chtěli na fasádu Banksyho

Sklo, beton a dural jako protipól baroka

Ticho desetkrát jinak

Transparentní obytná krajina

Kanceláře, které nespí

V Londýně bychom marně hledali centrální náměstí českých kvalit

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU