Monobrand & Friends: Buster + Punch

Massimo Buster Minale o provokativní londýnské značce

Třetí díl seriálu Monobrand & Friends vás zavede do Velké Británie, konkrétně do londýnské garáže, v níž Massimo Buster Minale upravoval motorky na zakázku. Vášeň pro motocykly se přetavila ve vášeň pro designové kování a interiérové prvky dýchající motorkářskou kulturou.

První impuls

Zakladatel značky Buster + Punch se jako architekt věnoval interiérům a jejich vybavením. „Jako architekta mě opravdu trápilo, když jsem našel krásný mosazný vypínač, ale nemohl jsem najít kliku ve stejném provedení, která by se k němu hodila,“ říká Massimo. Tato frustrace jej vedla k myšlence vytvořit sadu klik a vypínačů, které spolu budou ladit v každém detailu.

Celosvětový úspěch

Díra na trhu v podobě chybějících doplňků, na které mnozí zapomínají, se stala impulzem pro vznik značky, na jejíž produkty se stály fronty. „Když jsme ve Velké Británii poprvé uvedli na trh naši řadu vypínačů, stála do našeho obchodu fronta lidí kolem celého bloku. Ve frontě čekali mladí lidé, kteří ani nevlastnili vlastní domovy,“ vzpomíná Massimo, který novou značkou nadchl především mladou generaci.

 

Buster + Punch dnes své produkty dodává do více než stovky zemí. V posledních pěti letech také do České republiky, kde své výrobky značka také vyráběla. „V průběhu pandemie covidu jsme začali vyrábět mnohem blíže k domovu. V současné době vyrábíme mnohem více ve Velké Británii a v Itálii. Myslím, že tento trend bude pokračovat,“ přibližuje budoucnost výroby zakladatel značky.

Spolupráce s Monobrand

Celosvětově známá značka, jež začínala v pojízdné garáži, v současnosti zaměstnává 120 lidí. Výrobky Buster + Punch si prohlédnete ve Stockholmu nebo v showroomu v Los Angeles.

Hledáme prostory v New Yorku, jeden showroom máme také v Kodani a chystáme se otevřít další v Tokiu. Věřím, že budeme víc a víc vidět,“ popisuje své další plány Massimo. „Taky máme spoustu úžasných partnerů, jako je například Monobrand, kteří prezentují všechny naše výrobky. Ať už jste kdekoli na světě, můžete si prohlédnout naše produkty zblízka,“ dodává závěrem ke spolupráci se značkou Monobrand a Katrin Grund.

Čtěte také:

Design z londýnské garáže

Další články:

Inspirací proti negativním projevům klimatické změny

Nepleťme si odvahu s agresivitou

Někteří lidé by chtěli na fasádu Banksyho

Sklo, beton a dural jako protipól baroka

Ticho desetkrát jinak

Transparentní obytná krajina

Kanceláře, které nespí

V Londýně bychom marně hledali centrální náměstí českých kvalit

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU