Design z londýnské garáže

Příběh značky Buster + Punch

Chladná garáž, divoká rocková hudba a živelná atmosféra – tyto kulisy formovaly vznik prvních produktů Buster + Punch a nyní tvoří auru kolem této celosvětově uznávané značky. Její zakladatel Massimo Buster Minale působí dojmem tvrdého a ostrého hocha. Není divu, jeho úspěšný projekt se zrodil v garáži mezi motorkami.

Absolvent Cambridge a Bartlett School of Architecture působil nejprve v projekčních týmech společností Foster & Partners nebo Richard Rogers. V roce 2001 založil vlastní projekční kancelář Minale + Mann, aby o dva roky později založil značku Buster + Punch. Britské značce se bude věnovat další workshop Monobrand & Friends.

Motorky & architektura

„Přes den jsem pracoval jako architekt a v noci jsem vyráběl motocykly na zakázku. V garáži ve východním Londýně jsem se učil, jak přetvářet skladové historické motocykly na jedinečné kousky,“ vrací se k začátkům Massimo Buster Minale. Jeho zaměření na architekturu vedlo postupně od motorek k výrobě vybavení do domácnosti.

Mým posláním je přetvářet zapomenuté bytové doplňky v nezapomenutelné,“ tvrdí architekt a průmyslový designér. Jeho práce inspirovaná londýnskou módní a hudební subkulturou tak zahrnuje výrobu všeho možného od žárovek, stmívačů a závěsných lamp až po kliky dveří a madla. Čisté tvary a kvalitní materiály v kombinaci s neotřelými nápady proměnily každodenní funkční vybavení v neobyčejné detaily do domácnosti.

Řemeslně zpracované výrobky Buster + Punch odráží lásku k motocyklům a práci se vzácnými, masivními kovy. Inovativní kolekce designových interiérových prvků jsou charakteristické nečekaným, neobyčejným a elegantním vzhledem. Značka spolupracuje s pouličními umělci, staviteli kol nebo módními návrháři, díky tomu každý produkt vyjadřuje svéráznou osobitost.

Pro český trh značku objevila Katrin Grund, zakladatelka designového obchodu Monobrand. Nápadné detaily doplňků Buster + Punch využili architekti z ateliéru Conran and Partner při rekonstrukci hotelu Maximilián, architektka Radka Valová ze studia OOOOX jimi dodala šmrnc interiéru bytu v Pařížské ulici.

Další články:

Charismatický žižkovský mezonet

Kvalitní architektuře se daří spíše v menších městech nebo na vesnicích

Nové kanceláře Heureky od studia Hezkey

Hnízdo pro dva

Pokud nápad přežije časový odstup, stane se z něj Květ hlubin

Dva příběhy Ivy Hájkové

Umělec může být ekologický, ale je odkázán na konceptuální tvorbu

Gran Fierro II. od Formafatal

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU