Monobrand & Friends: Berker

Thomas Grund o nadčasové značce vypínačů a zásuvek

Druhý workshop Monobrand & Friends přinesl stejně jako ten březnový osobní prezentaci designu. Hlavním hostem dalšího setkání architektů a designérů byl Thomas Grund, generální ředitel české pobočky společnosti Hager, v jejímž portfoliu jsou designové vypínače a zásuvky značky Berker.

Firma Hager je lídrem českého trhu v oblasti elektrifikace domů a bytů, což dokazuje její vlajková loď – rozvodnice volta. Co se týče značky Berker, výrobky tohoto brandu se vyrábí v mnoha různých designech a nejdůležitějším faktorem jeho úspěchu je tak výroba na míru.

Elegantní německý design

Výhodou je symbióza mezi materiálem, designem, funkčností, provedením a kvalitou. To vše dává dohromady dobrý výrobek,“ říká v rozhovoru Thomas Grund. Značka německého původu je charakteristická jasnými liniemi, příkladem je typ vypínače Berker 1930 inspirovaný stylem Bauhaus. Produkty Berker najdeme v mnoha realizacích českých architektů. Za všechny lze jmenovat rekonstrukci slavné Vily Tugendhat.

Záruka kvality

Díky perfektní znalosti oboru a propojení jednotlivých značek v portfoliu se firma Hager snaží svým zákazníkům nabídnout komplexní služby zastřešené těmi nejnovějšími technologiemi. „Ukazujeme nové technologie, které se na českém trhu začínají uplatňovat. Jsem zastáncem toho, aby si české domy zasloužily tu nejlepší kvalitu elektrifikace,“ říká Grund.

Hager se zabývá nejen infrastrukturou pro rodinné a bytové domy, ale také pro komerční budovy. Elektroinstalace budov není jednoduché změnit, protože jsou součástí pevné konstrukce budov. „Nejedná se tak o sezónní záležitost, souvisí to s funkčností budov, které mají sloužit dvacet až třicet let. S naším širokým portfoliem a možností manufaktury tak máme ty správné odpovědi,“ uvádí na závěr Thomas Grund.

Čtěte také:

Monobrand & Friends: Adielle

Další články:

Nové kanceláře Heureky od studia Hezkey

Hnízdo pro dva

Pokud nápad přežije časový odstup, stane se z něj Květ hlubin

Dva příběhy Ivy Hájkové

Umělec může být ekologický, ale je odkázán na konceptuální tvorbu

Gran Fierro II. od Formafatal

Současnost Winternitzovy vily

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU