Ups, to se povedlo

Architekti sdíleli své neúspěchy. S úspěchem

Na palubě lodi Marie d´ Bohemia, foto: Aleš Funke

Když naplníte elektrickou loď architekty, designéry, milovníky architektury a rozjedete ji na Designbloku, je to pořádná plavba. Když si k tomu pozvete špičkové české architekty a zeptáte se jich, co se jim nepovedlo, je jasné, že to bude stát za to.

Čtyři odvážné ateliéry

Architektka Vera Hampl (rozhovor jsme přinesli zde) si pozvala na loď Marie d´Bohemia, kterou navrhla, další tři týmy. Společně pak s architekty z ateliérů Formafatal, Chybik + Kristof a edit! architects ukázali, co se jim nepovedlo. My jsme celou plavbu nazvali Ups, to se nepovedlo a v předchozích dvou měsících jsme zavítali do ateliérů všech čtyř odvážlivců a vyzpovídali je.

Společně s fotografem Jiřím Šebkem jsme připravili reportáže a rozhovory přímo „z paluby“ vybraných týmů. Naše rozhovory si můžete přečíst zde:

Prosluněná plavba

Když nastala ta správná chvíle: slunce svítí, Designblok je v plném proudu a podzim teprve brouzdá po Vltavě… vypluli jsme. Tři hodiny architektury, designu a přešlapů, které ale dobře dopadly, nebo to jejich autoři minimálně přežili. Paluba lodi Marie d´Bohemia byla plná do posledního místa. Moderování celé akce se ujal Ondřej Cihlář a hudbu zajistil DJ Pierre Urban.

Tak trochu škodolibě chceme všichni slyšet, co se nepovedlo těm druhým a jak říkal Jan Roučka z Formafatal: „Ty největší průšvihy neřekneme, protože kdybychom je řekli, jsme úplní looseři.“ To však ani jeden z týmů není, naopak: vybrali jsme ty úspěšné a zkušené, kteří se nebojí a svoje přešlapy sdílejí. Dovedou se jim zasmát, dovedou odpustit klientovi, úřadům i okolnostem. Protože znáte pořekadlo: Co tě nezabije, to tě posílí.

Jsme rádi, že ARCHIZOOM mohl být u toho a během Designbloku, tedy největší přehlídky designu ve střední Evropě, jsme společně pluli, smáli se, povídali si a zjistili, že Ups, to se nepovedlo může být jedna velká katarze. Očištění od toho, co v běhu dní vypadá jako fatální průšvih. Ještě jednou velmi děkujeme všem prezentujícím, hostům i hostitelům. Kam příště popluje Archizoom? Nechte se překvapit.

Fotoreportáž

Poděkování: Prague Boats

Čtěte také:

Vera Hampl: I retail v obchodních centrech může být krásný

MINUTA s architekty z edit!

Gran Fierro II. od Formafatal

Ondřej Chybík: Naše síla je v rozmanitosti zakázek

ARCHITEKTI A DESIGNÉŘI NA VODĚ

Bella Bohemia

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU