Ups, to se nepovedlo…

S architekty opět na lodi

Úspěchy se chlubí kdekdo. Když se ale něco nepovede, hrdinou je ten, kdo se ke své chybě dokáže přihlásit. Nepovedený projekt s sebou většinou nese také ztrátu vynaložených nákladů, energie a možná zkaženou pověst. Zároveň je to však příležitost se z průšvihu poučit a příště jej už neopakovat nebo se o to alespoň pokusit.

Architekti & storytelling

Co se nepovedlo českým architektům? Na jaké projekty nejsou příliš pyšní? Co si nedají do svého portfolia, ale zapsalo se jim do paměti? Ve spolupráci s ateliérem Vera Hampl Architects chystáme v rámci doprovodného programu letošního Designbloku další plavbu elektrickou lodí Marie d´ Bohemia. Čeští architekti se s vámi na lodi podělí o své přešlapy a pády.

Hosty večera budou architekti z ateliéru Chybik + Kristof, edit! architectsFormafatal. Odpolední plavbou provede moderátor Ondřej Cihlář a na palubě lodi nebude chybět ani autorka lodi, architektka Vera Hampl se svým týmem. Vyplouváme ve čtvrtek 6. října v 16:00.

Elektrická plavba Vltavou

Plavba Ups, to se nepovedlo… navazuje na sérii úspěšných plaveb a přednášek s českými architekty a designéry. Před rokem jsme pozvali na loď Marie d´ Bohemia designéra Jiřího Pelcla, architekta Martina Rajniše, designéra Michala Froňka a architekta Adama Rujbra. Ústředním motivem Designbloku i našich přednášek bylo štěstí – štěstí, které profese architektů a designérů přináší, radost z možnosti předávat zkušenosti další generaci nebo stav euforie při procesu kreativní tvorby.

O architektuře, designu a štěstí

Letošní plavba se zaměří spíše na odvrácenou stránku navrhování produktů, interiérů a domů. Složitou byrokracii, kterou je nutné překonávat, mylná očekávání a zklamání z reality nebo nedorozumění, jež nastávají při komunikaci. Ze zkušených architektů se stanou vypravěči příběhů, kteří se s vámi podělí o historky ze zákulisí, postěžují si na úskalí, která jejich práce přináší, a vy si tak odnesete nejen zážitky z elektrické plavby, ale také nové známosti a třeba i ponaučení.

Designblok 22

Čtyřiadvacátý ročník Designbloku začíná už 5. září. Největší přehlídka designu ve střední Evropě potrvá do 9. října, a to nejen ve smíchovském Gabriel Loci a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, ale také v řadě galerií, showroomů a pop-up shopů po celé Praze, včetně elektrické lodě Marie d´ Bohemia.

Další články:

I retail v obchodních centrech může být krásný

Naše síla je v rozmanitosti zakázek, vždy ale musí mít přidanou hodnotu

MINUTA s architekty z edit!

Gran Fierro II. od Formafatal

Bella Bohemia

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU