Designérův splněný sen

O židli Trivi od Martina Foreta

Partnerský článekLD Seating

Designér Martin Foret porotu soutěže Red Dot Award zaujal svým návrhem držáku na kolo. Za design ve tvaru srdce získal toto prestižní ocenění a jeho práce v oblasti interiérového designu pokračovala dále. Portfolio své značky doplnil návrhy konferenčních stolků nebo jídelních stolů. Ke stolům patří židle, což byl impuls pro firmu LD Seating, která jej oslovila ke spolupráci.

Už od prvního setkání designéra s výrobcem sedacího nábytku bylo jasné, že jejich spolupráce bude mít smysl. Martin Foret chtěl své návrhy stolů doplnit o židle už od začátku. Ergonomie tohoto typu nábytku však vyžaduje náročnější výrobní proces i logistiku. Jako splněný sen se tak nyní jeví spolupráce s rodinnou firmou LD Seating, která má na trhu téměř třicetiletou tradici.

Skromná, a přesto působivá

Řada českých i italských designérů, kteří pro tohoto výrobce z Boskovic navrhovali nadčasové a ergonomické sezení, se rozšířila o další úspěšnou kooperaci. Spojením sil vznikla židle Trivi, charismaticky minimalistická, a i přes svou jednoduchost zcela pohodlná. „Židli Trivi jsem navrhoval tak, aby stejně jako ostatní produkty měla určitý výraz, ale zachovala si logický a jednoduchý vzhled,“ vypráví designér.

Požadavek výrobce LD Seating zněl jednoduše. Navrhnout židli tak, jak by ji designér navrhoval pro svou kolekci. Volnost, kterou Martin Foret dostal, vyústila v návrh židle Trivi bez zbytečných zdobností, ale propracované do posledního detailu. Díky použití inovativního 3D tvarování židle poskytuje mnohem vyšší komfort, než je běžné, a to díky ergonomickému tvaru sedáku i opěráku v obou osách.

Mezi první skicou a finálním produktem bychom však našli rozdíly. „U skici člověk hledá novou cestu a tvoří detaily, které budou charakteristické pro daný produkt. Postupem času ale při 3D modelování a prototypování dochází k řadě změnám. Zůstává jenom čistá forma a funkce,“ popisuje Martin Foret. Židli lze stohovat, ve větším počtu zapadne do jídelny nebo kavárny. Vedle její praktičnosti a perfektním ergonomickým vlastnostem bude hlavně pro svůj design fungovat dnes i za desítky let.

A dále?

U dřevěné židle s jednoduchými liniemi spolupráce LD Seating a Martina Foreta nekončí. Dřevo a kov jako hlavní materiál použili také pro návrh barové stoličky ve dvou výškách. Z tvarosloví židle Trivi bude vycházet také chystaná série sedacího nábytku, jejíž součástí bude i čalouněné křeslo v lounge stylu. Stejně jako u ostatních produktů bude při jejich výrobě kladen důraz na pohodlí a eleganci.

Make a Good Move“ říká slogan firmy. Že se nejedná jen o výzvu k dobrému posezení, dosvědčují další aktivity výrobce. Kromě kompletního rebrandingu, spustil LD Seating v boskovickém areálu bývalé cihelny novou lakovnu, kovovýrobu a pěnírnu. Také v navazování spolupráce s designéry chce firma pokračovat, mezi dalšími produkty se tak rýsuje projekt s významným švýcarským designérem Andreasem Krobem.

Čtěte také:

Boskovický příběh sedacího nábytku


Další články:

Workshopy Monobrand

Konverze hotelu Vltavan v Sedlčanech

Knihovna Petra Hájka

Strix Chomutov od Studia Reaktor

Chata pod Bukovou horou

Zdá se, že kvalita české architektury zvýšila svůj plošný standard

Centrála ČSOB v Hradci Králové

Kanceláře Ab InBev od studia Perspektiv

Žižkovský byt podle Barbory Léblové

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU