Search
Close this search box.

Kanceláře Ab InBev od studia Perspektiv

V hlavní roli pivo

Architekti z ateliéru Perspektiv se ujali návrhu kanceláří pro Ab InBev – největší pivovarnický koncern na světě. Do pražské pobočky této společnosti vtiskli firemní identitu, kulturu a lásku k řemeslu výroby piva. Administrativní budova slouží jako zázemí až pro 500 zaměstnanců.

Při úpravě dispozic zohlednili architekti přechod firmy na hybridní model práce. Do nízkého objektu vložili nové geometrie oblých bloků, které podporují dynamiku prostředí a zároveň prostor rozdělují pro práci menších týmů.

Kultura zlatavého moku

Recepce a společenská zóna v 7. patře jsou centrálními prostory kanceláří. „Recepce je v obležení plechových sudů a tavených pivních lahví, protější plechová stěna ve vás evokuje vychlazený zlatavý mok,“ dodávají ke svému návrhu architekti. Firemní kulturu dále zhmotňuje pivní bar doplněný barovým nábytkem a neony.

Dřevo a kov

Pro navození příjemné domácí a barové atmosféry použili architekti dřevo, kterému kontrastuje kov, další důležitý materiál, znázorňující logistiku, výrobu a technologie se společností spojené. V souladu s firemními cíli na udržitelnost jsou samozřejmostí také prvky z recyklovaných a šetrných materiálů.

Zaměstnanci firmy mohou využít 600 uzamykatelných skříněk pro uložení osobních věcí. Skříňky Lockers pochází z dílny studia Perspektiv a firmy Brick.

Tematické zasedačky

Autoři návrhu kanceláří se nebáli ani experimentů s taveným sklem, příkladem jejich netradičního přístupu je vyfrézované panorama Prahy v plechovém obkladu recepce. Na grafických prvcích spolupracoval ateliér s ilustrátorkou Adélou Pivoňkovou, jež navrhla kombinaci grafiky a ilustrací pro 25 zasedacích místností, pracující s barevností a symboly daných značek.

Architektonické řešení: Ing. arch. Ján Antal, Ing. arch. Barbora S. Babocká // Perspektiv

Spoluautoři: BcA. Lukáš Jakóbek, Ing.arch. Kateřina Hodková

Plocha: 6 200 m²

Lokalita: Praha

Rok realizace: 2021

Ilustrace a grafika: Adéla Pivoňková

Fotografie: Studio Flusser

O studiu

Perspektiv v roce 2015 založili architekti Martin Stára a Ján Antal. Studio působí v Praze a Bratislavě. V portfoliu ateliéru zaujmou zejména návrhy kanceláří pro české i mezinárodní společnosti.

V roce 2020 získalo studio prestižní ocenění German Design Award za technologický hub ICT pro IT společnost EOH. Tato realizace se dále zařadila mezi pětici světově nejlepších projektů nominovaných na ceny Frame Awards 2020 v sekci Small Office of the Year. Za coworkingové centrum Base4Work obdrželi architekti prestižní Interior Design Award – project honoree. Na tento projekt navazují realizací další pobočky coworkingu v historické budově Jurkovičovy Teplárny v Bratislavě.

Pod hlavičkou Perspektiv Living navrhuje studio také rezidenční projekty – rekonstrukci horského hotelu v Krkonoších, byt v historickém centru Bratislavy nebo luxusní lofty v Karlíně. V loňském roce se Perspektiv zařadil mezi TOP 100 českých architektonických ateliérů vybraných časopisem ARCHITECT+ a získal ocenění v soutěži Kanceláře roku za realizaci Kanceláří Fortuna Entertainment Group.

Kanceláře Fortuna Entertainment Group od studia Perspektiv

Čtěte také:

Na meeting nebo do sauny?

Kanceláře v bývalé Baťově fabrice

Futuristické kanceláře Livesport od studia Reaktor

Kanceláře DDB Prague

Sdílet

Související články