Boskovický příběh sedacího nábytku

O výrobě rodinného podniku LD Seating

Partnerský článekLD Seating

V roce 1993 založila Jitka Hurábová rodinnou firmu, která působí na trhu již více než čtvrt století. Nyní o téměř tři dekády později přebírají vedení firmy její dva synové Jan s Jakubem a další přibývající členové rodiny. Již druhá generace tak v Boskovicích pokračuje v rodinném podnikání založeném na spolehlivé a řemeslu oddané práci na výrobě sedacího nábytku.

Firma budoucí generace

Zázemí firmy LD Seating najdeme v areálu bývalé cihelny, jež je součástí rodinného dědictví a kde najdeme výrobu, kanceláře i showroom. Výrobce židlí, křesel a sedaček je neoddělitelnou součástí boskovického regionu, v němž navazuje na tradiční textilní výrobu. Úctu k tradicím, stabilitu a zkušenost oceňují nejen zákazníci firmy, ale také její zaměstnanci.

Ergonomicky dokonalé sezení s nadčasovým designem vzniká pod rukama švadlen, čalouníků a dalších pracovníků. Na 15 000 metrech rozsáhlých výrobních plochách se odehrává příběh, v jehož hlavní roli jsou elegance a pohodlí. Výběr kvalitních materiálů ve spojení s precizní ruční výrobou jsou základem pro vznik pracovních, jednacích a konferenčních židlí, stejně tak jako pro Lounge, Cafeteria nebo modulární sezení do kanceláří, veřejných i soukromých prostor.

Důvěra a poctivá práce

Svým zákazníkům firma LD Seating nabízí více než 65 kolekcí a 400 produktových řad. Co ale stojí za vznikem každého kusu nábytku? Tou nejzásadnější esencí jednotlivého výrobku je spolupráce s talentovanými českými a italskými designéry, kteří mu vtisknou nadčasovost a originalitu. Široká škála barev, materiálů i funkčních prvků pak dává zákazníkovi možnost zvolit si sezení přesně podle svého vkusu a potřeby.

Ještě, než je výrobek odeslán k zákazníkům, projde dlouhou cestou. V boskovické dílně se montují ovládací mechanismy, šijí potahy, čalouní korpusy a vyrábí části komponentů sedacího nábytku. Odlévají se zde například sedáky z polyuretanové pěny, tento proces vyžaduje přesné načasování a kontrolu správné teploty.

Každá židle vzniká s úctou k vysoce kvalifikovanému řemeslnému zpracování. Lidský faktor je pro výrobu LD Seating nenahraditelný. Srdce celé firmy tak tvoří šicí a čalounické dílny. Pečlivost a přesnost zkušených švadlen doplňují špičkové šicí stroje a další hi-tech stroje, včetně automatického vyšívacího stroje pro vyšití loga nebo názvu firmy.

Talentovaní čalouníci pracují na složitých tvarech a designech, fyzicky náročnější práci však odvádí s přesností a citem pro detail. Zbytky látek, které se nevyužijí pro čalounění, švadleny přešijí na tašky nebo obaly na notebooky. Materiály jsou tak efektivně a ekologicky využity.

Dynamická a moderní výroba

Výroba funkčního a krásného sezení probíhá v halách vybavených moderními technologiemi. Robotický systém urychluje čalounění jednodušších polštářů a zefektivňuje výrobu. Konečná montáž pak probíhá v montážní hale s vysokou výrobní kapacitou a díky tomu drží krok s výrobou. Před přípravou produktu k distribuci jej vždy musí zkontrolovat produktový manažer.

Z moderní balící linky jsou bezpečně zabalené výrobky vakuovým jeřábem naloženy na palety a uloženy do prostorných skladovací hal, odkud je výrobce odesílá k zákazníkům po celé Evropě. Nábytek LD Seating se pak stává funkčním interiérovým prvkem, který přispívá atmosféře v kancelářích, bankách, školách, hotelech, restauracích nebo barech.


Další články:

Centrála ČSOB v Hradci Králové

Kanceláře Ab InBev od studia Perspektiv

Žižkovský byt podle Barbory Léblové

Nové sídlo Českých přístavů od ADNS

TH House

Dům u Tiché Orlice

Malé byty

Rezidence Kostelec

Kanceláře Parker Hannifin podle YUAR

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU