Za skleněnou příčkou

Portfolio skleněných stěn SAPELI Unlimited

Partnerský článekSAPELI Unlimited

Atmosféru interiéru tvoří nábytek, jeho materiál, barevné kombinace, množství rostlin nebo intenzita světla, která do prostoru proniká. Větší vzdušnosti interiéru pomůže například skleněná stěna, která jej rozčlení na funkční celky, zároveň nechá nahlédnout do hloubky prostorů a vzájemně je dokáže propojit. Různorodé varianty skleněných stěn nabízí také koncept SAPELI Unlimited.

Výběr ze tří možností

V portfoliu SAPELI Unlimited najdeme hned tři typy skleněných stěn. Pro otočné nebo kyvné dveře je vhodný systém skleněných bezrámových stěn. Tento druh stěny obsahuje pouze jedno sklo, které doplňuje minimalistické řešení hliníkových profilů. Co se týče barevného provedení profilu, je možné vybírat mezi exfoliovaným hliníkem, nerezem nebo černou variantou.

Dalším typem stěny, která do interiéru vnese světlo i klid jsou skleněné příčky se zárubní. Díky dřevěné rámové zárubni budou dveře dokonale utěsněny. Pevný a zároveň subtilní prvek vložený do skleněné stěny každý interiér zútulní a dá mu charakteristický vzhled.

Poslední variací jsou posuvné skleněné stěny, jejichž výhodou je především úspora místa. Tato posuvná příčka v nabídce SAPELI Unlimited tak najde své využití především v menších místnostech. Tlumený doraz při otevírání i zavírání zajišťuje moderní kompaktní systém kování.

Velikost, materiál a bezpečnost

Koncept SAPELI Unlimited je zaměřen na individualitu a jedinečná řešení. Na základě zaměření je tak možné zvolit jakkoli dlouhou stěnu přizpůsobenou danému interiéru. Při napojení profilů a skla jsou jedinými faktory omezujícími rozměry skleněné stěny její manipulovatelnost a možnost vynesení skla na místo montáže. Problémem nejsou ani šikminy, oblouky nebo výřezy například pro klimatizaci – skleněné stěny jsou vyráběny na míru a respektují také atypické půdorysné řešení stěn.

Pokud je vaší prioritou snadná údržba a odolnost vůči poškrábání, výrobce doporučuje variantu bílého skla Satinato Antiscratch. Průhlednější sklo s propustností až 90 % v nabídce najdete pod názvem Satinato Prodelux. Diamant extra čiré je sklo vyznačující se vysokou průhledností, atraktivním vzhledem a optickými kvalitami.

Oproti klasickému sklu mají skleněné stěny a dveře pětinásobně vyšší odolnost vůči nárazu, vyšší pevnost v ohybu i vyšší tepelnou odolnost. V případě rozbití pak bezpečností kalené sklo minimalizuje riziko zranění díky schopnosti rozpadu skla na množství drobných úlomků. Krystalické bezpečnostní sklo a hliníková zárubeň propojená s rastrovacími lištami oživí interiér a dodá mu industriální nádech. Originální a neotřelý vzhled skleněné stěny vynikne i v minimalisticky laděném interiéru.

O SAPELI Unlimited

Koncept SAPELI Unlimited usiluje o lepší místa k životu a krásné prostory, v nichž se dobře žije a je určen těm, kteří je vytvářejí a s nimiž se na tomto fascinujícím procesu podílí. @sapeli_unlimited


Další články:

Zdá se, že kvalita české architektury zvýšila svůj plošný standard

Centrála ČSOB v Hradci Králové

Kanceláře Ab InBev od studia Perspektiv

Žižkovský byt podle Barbory Léblové

Nové sídlo Českých přístavů od ADNS

TH House

Dům u Tiché Orlice

Malé byty

Rezidence Kostelec

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU