Voděodolné laminátové podlahy od Perga

S unikátní technologií Aquasafe

Hotel Balie
Partnerský článekPergo

Svou první laminátovou podlahu představila značka Pergo před více než 40 lety. Neustálé inovace posouvají společnost stále kupředu. Nyní přichází výrobce s kolekcemi nových prémiových laminátových krytin. Jednou z jejich předností je odolnost vůči vodě a vlhkosti. Zásluhu na tom má jedinečná technologie Aquasafe.

Laminátové podlahové krytiny Pergo jsou antistatické a odolné vůči špíně nebo mechanickému poškození. V běžném životě je tak oceníte především proto, že vydrží řádění dětí, domácích mazlíčků nebo tanec na jehlových podpatcích. Ani upuštění těžších předmětů nezanechá na podlahách Pergo žádné stopy.

Udržitelná výroba

Nová kolekce voděodolných laminátových krytin je navržena s ohledem na tu nejvyšší kvalitu, design, udržitelnost a snadnou instalaci. Příprava návrhu i výroba laminátových podlah probíhá v belgickém závodě Unilin. Během výroby se dbá na energetickou úsporu a používají se jen suroviny z odpovědných zdrojů. Díky tomu jsou produkty firmy certifikovány mezinárodními ekoznačkami jako například EU Ecolabel, Nordic Swan Ecolabel, PEFC, M1, EPD nebo A+.

Inovativní technologie a postupy

Standardem pro laminátové podlahy Pergo jsou už mnoho let zámkový spoj Uniclic pro snadnou instalaci nebo ochranná nárazuvzdorná vrstva TitanX. Velké množství patentů dokazuje nepřetržitý vývoj kvality každého výrobku, který doplňuje originální příslušenství v podobě obvodových a přechodových lišt v dekoru každé vybrané podlahy nebo kročejová izolace pro maximální snížení hluku v dané místnosti.

Pergo nabízí celkem pět nových kolekcí podlah určených pro rezidenční i komerční prostory. Každá z nich je opatřena technologií AquaSafe, díky níž jsou odolné vůči vodě a dají se tedy použít i v koupelnách. Kolekce Stavanger s širokými lamelami (téměř 29 cm) a čtyřmi unikátně lisovanými drážkami (V-spárami) svou strukturou odkazuje k industriálnímu designu. Kolekce Bergen je naopak pro úzká prkna (16 cm) a čtyři unikátně lisované drážky elegantním řešením v moderních interiérech. Mandal a Drammen jsou kolekce kombinující rustikální a minimalistický vzhled.


Další články:

Největším tématem pro Pražany zůstává doprava, začínají ale řešit i nedostupné bydlení

Současnost Winternitzovy vily

Byt v Haštalské

Pražské architektonické kulturní dědictví má unikátní význam

Ve Zlíně podporují mladý design

Chybí větší odvaha k nečekaným kombinacím

Konverze hotelu Vltavan v Sedlčanech

Knihovna Petra Hájka

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU