Search
Close this search box.

Čeští výrobci: TON

Jak v Bystřici pod Hostýnem vzniká ohýbaný nábytek?

První díl projektu Čeští výrobci je na světě. Průkopnická firma TON se stala úvodním výrobcem, kterého vám v rámci našeho projektu představíme. Historie továrny na ohýbaný nábytek v Bystřici pod Hostýnem sahá až do roku 1861. Za tu dobu prošla firma mnohými změnami, rozvinula se a expanduje do celého světa.

Rozhovor s Annou Handlovou

Jaký je příběh výroby ručně ohýbaných židlí a stolů TON? Kdo stojí za vznikem signifikantního produktu – židle Merano? Moderátor celého dokumentárního cyklu rozhovorů, Jan Makalouš, v úvodním dílu zpovídá ředitelku marketingu firmy, Annu Handlovou. Rozhovor se odehrává hned na několika místech, čímž nám Anna postupně poodkrývá zákulisí vzniku kvalitních a designových produktů této značky.

Právě hodnotné průmyslové výrobky z kvalitních materiálů vznikající v Česku jsou objektem zájmu projektu Čeští výrobci. A firma TON je ideálním představitelem poctivé řemeslné výroby, tradice a jedinečné krásy. Rozhovor Anny a Honzy probíhá v atypickém prostředí uvnitř i vně továren. Díky tomu, že Anna stojí v čele marketingu značky a v této firmě pracovali už její předci, je tou nejzasvěcenější, co se chodu firmy i její historie týče.

Pilotní díl projektu

V prvním dílu našeho seriálu nám tak marketingová ředitelka TON prozradí, jaká je personální struktura firmy, kdo byl před sto šedesáti lety u jejího zrodu nebo jaké historické okamžiky ji formovaly. Dále nastíní vývoj vkusu zákazníků značky nebo přiblíží náročnost vývoje nových výrobků. Rozhovor se dále dotkne současné situace, a nakonec padnou dotazy na směřování tohoto českého výrobce v budoucnu.

Čeští výrobci

Multimediální projekt zkušeného autorského týmu představuje výběr předních českých firem, vyrábějících designové produkty. Propojujeme svět online prezentace, audiovizuální tvorby a 3D virtuální prohlídky. České výrobní firmy mají dlouholetou tradici a projekt Čeští výrobci multimediální formou ukazuje, co v České republice umíme, jak dobře to umíme a proč musíme toto naše dědictví i současné technologie ukazovat. www.cestivyrobci.cz

PŘIHLÁSIT FIRMU DO PROJEKTU

Fotografie: Vanda Sklářová

Další články o českém designu:

Jiří Pelcl & Clap Design

Designové bary a kluby

10 pražských showroomů designu

Hotely, kde si ustelete s designem

Ohlédnutí za letošním Designblokem

Sdílet

Související články