Studio Versatile

Všestranná radost z architektury

Kdo, co, kdy a kde? Studio Versatile se už od roku 2015 věnuje architektuře různých měřítek počínaje interiéry a rodinnými domy přes bytové domy po urbanistické celky. Projekty, u nichž jsou architekti nejraději od počátku až do úspěšné realizace, musí být funkční a přinášet radost. Prohlédněte si moderní kanceláře v historickém domě, industriální loft nebo minimalistickou vilu z pera architektů z Versatile.

Budiž světlo

Autoři návrhu: Ing. arch. Pavel Salák, Ing. arch. Markéta Churanová

Lokalita: Praha

Rok dokončení: 2020

Interiér rozlehlé rodinné vily v klidné části Prahy charakterizuje dřevo a industriální prvky. Autoři návrhu dbali také na kvalitní osvětlení: do obývacího pokoje umístili na míru vyrobené světlo z ručně foukaných dílců křišťálového skla. Přirozené světlo pak do prostoru vnáší střešní světlíky.

Jednotlivé místnosti vizuálně propojuje dřevěná dýha, kterou najdeme v pracovně, kinosále, vinném sklepě i masérně. Dřevem je obložena také chodba vedoucí do hlavního obytného prostoru, za jejímiž integrovanými dveřmi se sofistikovaně skrývá úložný prostor.

Kanceláře na Bubenči

Autoři návrhu: Ing. arch. Pavel Salák, Ing. arch. Daniel Pružina

Lokalita: Praha-Bubeneč

Rok dokončení: 2019

Marketingová agentura BrainOne se v loňském roce přejmenovala na YYY agency, své sídlo v novoklasicistní vile si však ponechala. Architekti v této realizaci postavili historické prvky do přímé konfrontace s novými zásahy. Geometrii pravidelného osmiúhelníku doplňují nové tvary stolů a svítidel, jež tvar stolu kopírují.

Ve vstupní hale, jádru kanceláří, se v největší míře střetává současnost s časy minulými, a to v podobě tmavého masivního dřevěného obložení stěn, křišťálového lustru, profilovaného stropu nebo krbu s bronzovou bustou. Povahu dynamické agentury odráží velké pracovní stoly v každé kanceláři i malé stolky určené vždy jednomu členovi týmu. Různorodé pracovní a pobytové plochy mohou zaměstnanci využít jak v interiéru, tak na zahradě.

Vila Petra

Autor návrhu: Ing. arch. Pavel Salák

Lokalita: Praha-Hlubočepy

Rok dokončení: 2019

Čtyřčlenná rodina si přála mít ve svém rodinném domě možnost celoročně venku cvičit bojové umění Čchen Tchaj-ťi čchüan. Architekti tak chtěli dosáhnout co možná nejjednodušší hmoty, jež bude v úzkém vztahu s okolní zelení. Vsadili na jednoduché materiály a barvy v harmonii s dřevěnými prvky.

Svažitý pozemek, na němž se dům nachází, má složitou dostupnost. Do domu se vstupuje ze severní strany přes lávku kolem parkovacího stání do úrovně druhého a nejvyššího nadzemního podlaží. Od zádveří s šatnou se dále pokračuje na střešní terasu, nebo k hlavnímu obytnému schodišti. O patro níž se rozprostírá část ložnice a obytný prostor architekti umístili do nejnižšího patra, odkud mají majitelé domu přístup na zahradu.

Loft v posledním patře

Autoři návrhu: Ing. arch. Pavel Salák, Ing. arch. Markéta Churanová

Lokalita: Praha-Karlín

Rok dokončení: 2019

V srdci pražské čtvrti Karlín navrhli architekti interiér loftového bytu s industriálním nádechem. Lineární půdorys bytu propojuje obě fasády a poskytuje výhled do okolí i na vrch Vítkov. Z jedné strany disponuje polozapuštěným sezením a na té druhé navazuje jídelna s kuchyní. Zatímco v pánské koupelně autoři návrhu zvolili tmavé tóny a použili tmavou břidlici, jemnými přírodními odstíny se vyznačuje koupelna dámská.

Viladům Dobeška

Autoři návrhu: Ing. arch. Pavel Salák, Ing. arch. Markéta Šornová

Stav: ve výstavbě

Viladům se skládá ze tří bytových jednotek: každému bytu je určeno jedno podlaží, penthouse pak zabírá zbylé dvě. Dispozici každého bytu architekti navrhli tak, aby podpořili maximální soukromí a zónovali ji na denní a noční část. Objekt je dále specifický svými 360º výhledy, minimalistickou architekturou, bohatou zelení i ekologickou šetrností provozu.

Minuty z minulých týdnů:

Budoucnost Prahy podél řeky

Kvartýr

MA Studio

MACHAR & TEICHMAN

PLATFORMA ARCHITEKTI

MONOM

Kilo Honč

NOIZ

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU