Pergo na S/ALONU BUDAPEST

Na maďarském veletrhu designových inspirací a inovací

pergo
Partnerský článekPERGO

Budapešťská sportovní aréna byla místem konání zářijového veletrhu interiérového designu S/ALON BUDAPEST. Na setkání profesionálů v oblasti designu, prodejců, spotřebitelů a milovníků designu nechyběl ani PERGO, výrobce laminátových, dřevěných a vinylových podlah.

Unikátní nábytek, obrazy, sochy, světelné instalace, látky, rostlinné kompozice, vůně a zvuky. To všechno se spojilo na druhém ročníku maďarské výstavy interiérového designu. Snové interiéry a progresivní instalace na vystavující i návštěvníky působily jako nekonečný proud inspirace. Ikonické vzory a nejnovější trendy představily prémiové značky jako jsou HermanMiller, Preciosa nebo PERGO.

40 let výroby trvanlivých podlah

V rámci práce na úkolu navrhnout nové využití pro vysokotlaký laminát vyráběný švédskou chemickou společností Perstorp vznikl v roce 1977 nápad, který se zhmotnil ve vynález první laminátové podlahy. PERGO tak zcela proměnilo odvětví komerčních podlah. Jako vynálezce laminátových podlah se věnuje tvorbě trvanlivosti již čtyři dekády. Díky inovativnímu přístupu rozšířil své portfolio o dřevěné parkety a vinylová podlahová řešení. Ve své nabídce tak má nejkomplexnější kolekci podlah pro rezidenční a komerční projekty na světě.

PERGO je jedním z hlavních výrobců laminátových, dřevěných a vinylových podlah v Evropě a Severní Americe. Vysoce kvalitní podlahy s jedinečnými patentovými vlastnostmi jsou využívány pro komerční, veřejné i soukromé prostory. Značka PERGO kombinuje elegantní design s řemeslnou zručností a nejmodernějšími digitálními postupy. Pečlivý výzkum, špičkové technologie a moderní výrobní prostředky jsou důvodem, proč podlahy této značky najdeme v hotelech, restauracích a domácnostech po celém světě. Důkazem jedinečnosti produktů je více než 550 udělených a čekajících patentů.

Voděodolný a prémiový

Během tří dnů navštívilo veletrh S/ALON BUDAPEST více než 13 tisíc lidí, mezi nimi byli architekti, designéři, investoři, developeři i koncoví zákazníci. Stánek značky PERGO navrhla maďarská designérka Anikó SÁRKÖZI-VARGA. Samostatná expozice se zaměřila na prezentaci možností zpracování a použití prémiového, voděodolného a vysoce zátěžového laminátu.

Zajímavý je především samotný materiál. Použili jsme „skutečně“ voděodolný laminát, protože tekutina může zůstat na povrchu 24 hodin, aniž by materiál poškodila. Zároveň jsme chtěli ukázat, že existuje i prémiový laminát, což je na použitém materiálu opravdu znát. Zvolili jsme velmi jemný skandinávský dekor a kolekci s přírodními drážkami, které procházejí celou strukturou a dekorem až k okraji laminátu, což je samotný spoj. Současně jsme vymodelovali i schody, protože máme vyřešeny všechny tyto systémy, jako jsou schody, hrany stupňů, lišty a přechodové lišty, a to zejména v dekoru podlahy a se strukturou samotného materiálu,“ říká Martin Müller, Key Account Manager PERGO za Českou republiku.


Další články ARCHIZOOM:

Dům v údolí Dyje

Kanceláře firmy P3 Logistic Parks

Technologické centrum UMPRUM

Nevšední dům v Ostravě

Tréninková sportovní hala v Borkách

Dům na Kozině

Wine bar Reisten od ateliéru ORA

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU