Obliqo

Harmonické interiéry od Lenky Juklíčkové plné života a emocí

Kdo, co, kdy a kde? Studio Obliqo navrhuje a realizuje interiéry v soukromém sektoru, ale má zkušenosti s realizací vstupních lobby, recepcí, kanceláří, hotelů i restaurací. Obliqo se zaměřuje na celkové funkční uspořádání, design, kvalitu použitých materiálů i originalitu celkového řešení.

Zakladatelka studia Lenka Juklíčková vysvětluje, že každý interiér vychází z konkrétních potřeb i životního stylu klientů – podoby jednotlivých realizací jsou proto rozmanité. V MINUTĚ se přesvědčte na vlastní oči: od puristických prostor přes vizuálně hravé realizace až po útulnou výletní chatu, vybrané interiéry dýchají teplem domova…

Každodenní připomínka moře

Autoři návrhu: MgALenka Juklíčková, MgA. David Navrátil

Lokalita: Praha-Košíře

Rok dokončení: 2021

Zastavěná plocha: 78m²

Rodina žijící v pražských Košířích si přála do svého bytu promítnout vášeň pro mořeplavbu. Se dvěma malými dětmi se vydali na plavbu přes Atlantik – a tuto výjimečnou zkušenost si chtěli uchovat mezi zdmi svého suchozemského domova.

Mořskou hladinu ilustruje akcentní modrá barva, hra s průhledy mezi jednotlivými místnostmi zase připomíná okénka v lodní kajutě. Celý byt je účelný a vizuálně střídmý, hravost do interiéru vnáší zajímavé obklady a možnost pohrát si s rozložením a rozestavěním nábytku.

Tři patra, tři nálady

Autoři návrhu: MgALenka Juklíčková, Ing. arch. Markéta Hájková

Lokalita: Praha-Palmovka

Rok dokončení: 2022

Zastavěná plocha: 76m²

Budova bývalé továrny nabídla autorkám návrhu možnost hry s dispozicí: třípatrový byt má vertikální uspořádání a každé patro se liší svou náladou. Do interiéru se vchází barevně akcentovanou vstupní chodbou, z níž vedou schody do obývacího patra. To charakterizuje potemnělé tónování a surový materiál jako dřevo či kov navazující na industriální historii budovy.

Dominantou prostoru se stává schodiště, jež pokračuje do patra s ložnicí. Zde naopak převládají světlé tóny, jimiž chtěly designérky navodit pocit ničím nerušeného pohodlí a volnosti. Kromě ložnice zde umístily pracovní kout, jehož prosvětlenost stojí v kontrastu k barové atmosféře společenského patra.

Útulna mezi stromy

Autoři návrhu: MgALenka Juklíčková, MgA. David Navrátil

Lokalita: Jizerské hory

Rok dokončení: 2020

Zastavěná plocha: 70m²

Architekti z Obliqo se věnují také developerským projektům, respektive jejich interiérovému řešení. Komorní stavba v horské krajině slouží svému majiteli jednak jako místo, kde tráví čas se svými dětmi, jednak jako visutá kancelář uprostřed klidu přírody.

Autoři interiéru pracovali s nostalgií, kterou mnozí z nás pociťují vůči dřevěným výletním chatám, nicméně přistoupili k ní s vědomím současných nároků na pohodlí. Díky těmto dvěma atributům také vyhověli oběma klientovým požadavkům: útulnému prostředí podněcující dětskou fantazii a zároveň místo, odkud se dá nerušeně pracovat.

Harmonie do detailu

Autoři návrhu: MgA. Lenka Juklíčková, Markéta Zahradníčková, Dis.

Lokalita: Beroun

Rok dokončení: 2022

Zastavěná plocha: 190m²

Zadáním klientky, jejíž celoživotní vášní se stalo cestování, byla potřeba místa, kam se bude ráda vracet. Na začátku stálo rozhodnutí přebudovat garáž na wellness, z jehož vizuality architektky odvodily celkovou podobu interiéru.

Klidnému a pohodlnému domovu dominuje jemná barevnost a různorodost struktur. Kombinací barev a rastrů (drážkování, řasení apod.) docílily designérky nadčasové živosti, díky níž místo nepůsobí pustě, ani když jej majitelka na čas opustí. Teplé pastelové tóny rozehrávají pohodlí, do něhož je radost se vracet.

Střídmá hra povrchů

Autoři návrhu: MgALenka Juklíčková, MgA. David Navrátil

Lokalita: Roztoky u Prahy

Rok dokončení: 2020

Zastavěná plocha: 140m² 

Interiér novostavby rodinného domu s výhledem na údolí Vltavy tvoří střídmá kombinace stěrky a dřeva. Prostor se podřizuje myšlence jednoduchosti a pohodlí. Esenci základních materiálů podtrhují barevné doplňky či prvky v kontrastní černé barvě. Puristický styl bydlení architekti zdůraznili atypickým skleněným zábradlím, jednoduchými světly či bílými obklady koupelen.

Aby interiér nepůsobil přísně, pracovali architekti s pokojovými rostlinami či výraznými texturami například v kuchyni. Další kvalitu pak prostor získal díky návaznosti na přilehlou zahradu, která se díky vhodnému layoutu prolíná s obývacím pokojem.


Minuty z minulých týdnů:

Studio Hra

Henkai architekti

Studio Versatile

Budoucnost Prahy podél řeky

Kvartýr

MA Studio

MACHAR & TEICHMAN

PLATFORMA ARCHITEKTI

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU