Studio HRA

Holky rády architekturu i zmrzlinu

Kdo, co, kdy a kde? Před třemi roky se daly dvě architektky dohromady a založily ateliér HRA, tedy holky rády architekturu. Co nemají Barbora Kudelová a Kristýna Sirová rády, jsou imitace, proto pracují jen s pravými materiály, které použily do interiéru zmrzlinárny, open space kanceláří nebo starých bytů. V rámci svého malého uskupení dávají myšlenkám hmotnou podobu a na každém projektu pracují od srdce. V MINUTĚ nahlédněte do jejich hravého portfolia.

Zmrzlinárna Ještě Jednu

Rok dokončení: 2021

Lokalita: Minoritská 2, Brno-město

Autoři návrhu: Ing. arch. Barbora Kudelová

Grafika: Steezy studio

Interiér zmrzlinárny Ještě jednu charakterizují tři O – odkaz, odraz a oblouk. K památkově chráněnému domu v centru Brna se váže dlouhá historie, s níž autorka návrhu pracovala při tvorbě konceptu zmrzlinárny. Využila klenutý strop a zároveň v návrhu odkázala k původu italské zmrzliny.

Jednou z výzev rekonstrukce bylo přehledné umístění všech provozů do malého prostoru. Zmrzlinárna sestává z provozovny, malého zázemí přípravny a výdejního místa s mrazicími boxy. Přípravnu a výdej odděluje skleněná příčka, těžištěm prostoru se stal pult z odlité kanelury. Součástí návrhu je také vestavěný mrazící box s kelímky nebo nerezová umyvadla připomínající pouliční kašny.

Červený lustr

Rok dokončení: 2022

Lokalita: Brno

Autorka návrhu: Ing. arch. Barbora Kudelová

Nejnovější rekonstrukce starého brněnského bytu přinesla černou kuchyň a zelenou koupelnu. Architektka si zde pohrála s tvary a barvami, například u přechodu podlah.

Za závěsy

Rok dokončení: 2021

Lokalita: Netroufalky, Brno-město

Autorky návrhu: Ing. arch. Kristýna Sirová, Ing. arch. Barbora Kudelová

V brněnské výškové budově navrhly architektky soukromé open space kanceláře, kde měly za úkol na vytvořit prostory pro pánský klub, co-work, meditační místnost, společnou kuchyňku a novou knihovnu.

V otevřeném prostoru autorky návrhu pracovaly se závěsy oddělujícími jednotlivé prostory a poskytujícími dostatek soukromí každému ostrůvku. Pocit uzemnění prostoru přinesly lokální koberce, jež jej také zateplily. Souhru materiálů doplňuje beton v surové podobě, světlá podlaha a masivní dřevo.

Určující kachle

Rok dokončení: 2021

Lokalita: Praha

Autorka návrhu: Ing. arch. Barbora Kudelová

Pro mladý pár rekonstruovala architektka byt v pražských Holešovicích, jehož barevný základ určila zvolená kachle. Ve vzdušném a mladistvém interiéru najdeme velké množství úložného prostoru a volných ploch pro oblíbený design a květiny.

První hra

Rok realizace: 2019

Lokalita: Brno

Autorka návrhu: Ing. arch. Barbora Kudelová

Už ve své první realizaci architektka rozehrála hru s detaily i klientovými oblíbenými barvami. Do starého bytu navrhla zelenou kuchyň a koupelnu v odstínu bordó. Dále renovovala starý nábytek, původní parkety a další prvky.

Minuty z minulých týdnů:

Studio Versatile

Budoucnost Prahy podél řeky

Kvartýr

MA Studio

MACHAR & TEICHMAN

PLATFORMA ARCHITEKTI

MONOM

Kilo Honč

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU