Interiér roku 2022: bezpečná náruč domova

Něžná a hravá realizace studia ti architekti

Vítězka osmého ročníku soutěže Interiér roku: MgA. Martina Šandová, ti architekti. Foto: Zuzana Veselá

Dům Hra s růžovým ostrůvkem v Praze ovládl osmý ročník soutěže Interiér roku. „Absolutní vítěz je letos v podstatě definicí perfektně zvládnutého rodinného konceptu interiéru, který své obyvatele včetně dětí i domácích mazlíčků den co den vítá a objímá jako bezpečná náruč,“ vysvětlil rozhodnutí ředitel soutěže Petr Tschakert.

Oblost a barevnost

Porota ocenila harmonický dialog mezi investorem a tvůrcem. Vyzdvihla zejména oblé tvarosloví, které svou měkkostí navozuje bezpečnost a vychází vstříc dětskému světu. Bodovala také hravost a individualizovaná barevnost. Vizualitu podtrhují vhodně zvolená umělecká díla. Celek dle poroty vyzařuje civilní atmosféru a má předpoklad přirozeně stárnout.

Interiér, jehož návrh má na svědomí Martina Šandová, zvítězil v konkurenci dalších 212 interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů. Mezinárodní odborné porotě předsedal emeritní rektor pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, architekt a designér prof. akad. arch. Jiří Pelcl.

Interiér jako multidisciplína

Kromě něho se rozhodování účastnily nejen osobnosti architektonického světa, jako architektka a designérka Barbora Škorpilová, italský interiérový designér Daniele Daminelli nebo italská architektka Daniela Colli, ale také lidé z prostředí vizuální kultury: režisérka a producentka Hana Třeštíková, designér Jakub Pollág, výtvarník Pasta Oner a další.

Multioborové složení poroty není náhoda: soutěž Interiér roku se snaží nahlížet na tvorbu interiéru jako na multidisciplinární, nejen architektonickou disciplínu.

Další krásné interiéry:

Byt výtvarnice a architekta

Jako na vietnamské ulici

Bar jako oltář

Tam, kde vzniká hudba

Kanceláře pro karlínské kravaťáky

Trojitá dávka designu

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU