ČSOB Kampus

Nejmodernější komplex odpovědně a udržitelně

Chalupa architekti, nová budova ČSOB, Praha, foto: Filip Šlapal

ČSOB roste. Ke své centrále v pražských Radlicích od Josefa Pleskota přidala novou budovu – ČSOB Kampus od Chalupa Architekti. Vznikl inovativní a flexibilní pracovní prostor, který je zároveň udržitelný a odpovědný ke svému okolí. Jeho soulad s krajinou zaujme na první pohled. Nenápadnost, velká okna, zeleň a nejlepší současné technologie dělají z ČSOB Kampusu jeden z nejmodernějších komplexů v Evropě.

Dokonalé splynutí

ČSOB Kampus navrhli Chalupa Architekti tak, aby dokonale zapadl do Radlického údolí. Nová budova kopíruje reliéf svahu, do kterého je umístěna a díky použitým materiálům dokonalé splývá s okolím.

Samotný komplex je složen z několika spojených budov. Se stávajícím sídlem je propojen lávkou pro pěší. Propojením obou budov vzniká v Radlicích prostor, kde může pracovat až 5 tisíc zaměstnanců.

Nová budova splňuje nejvyšší ekologické standarty v souladu s mezinárodní certifikací LEED Platinum.

Jedinečné je hlavně vytápění a klimatizace. To se skládá s vlastní soustavy tepelných čepadel – 177 zemních vrtů o hloubce 150 metrů celkové délce přes 26 kilometrů tvoří největší soustavu geotermálních čerpadel v Česku. Systém slouží nejen pro vytápění a chlazení, ale i jako zásobárna energie. Budova má také vlastní systém využívání dešťové vody a v maximální míře šetří pitnou vodou.

Vyberte si, kde chcete pracovat

Interiéry pracovních prostor se maximálně přizpůsobují zaměstnancům a jejích pracovnímu rytmu. Najdete zde kombinaci různých pracovních i odpočinkových zón – pro soustředěnou práci, pro práci v týmu, oddělené prostory např. pro telefonní hovory, vzdělávání či relaxaci.

„Klíčová je pro nás flexibilita – lidé si mohou vybrat, odkud a jak budou pracovat, tak, aby jim to vyhovovalo a jejich práce byla nejefektivnější,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva odpovědná za lidské zdroje a IT.

V Kampusu najdete i tělocvičny a střešní terasy s běžeckou dráhou a street basketbalovým hřištěm. V nové budově je i moderní školicí středisko, vybavené pro týmová setkání, konference a eventy.

Marek Chalupa o nové budově

Poslechněte si i rozhovor s architektem budovy Markem Chalupou z Chalupa architekti. Jak návrh probíhal? A na čem dalším Chalupa Architekti pracují?

 

Více zajímavostí najdete v brožuře ČSOB KAMPUS zde.


Architektonické řešení: Chalupa Architekti

Fotografie: Filip Šlapal

 

Marek Chalupa / Chalupa Architekti

Autorizovaný architekt ČKA se narodil v roce 1968 v Kutné Hoře. Vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze (1986-1992 ). V letech 1993-1995 pracoval jako architekt v A.D.N.S. architekti, poté 1995-2006 partner v dum architekti. Od roku 2007 vede se svým bratrem Štěpánem ateliér Chalupa architekti. Žije a pracuje v Praze.

 

Podívejte se na další krásné domy:

Dům Krásná

Dům vody a tónů

Vejminek

Dům na Spořilově

Malý a šetrný DONE

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU