Chladná krása dánského řemesla

Poznejte design bez příkras

Partnerský článekMonobrand

Ohýbané ocelové produkty značky NICHBA se vyznačují skandinávským minimalismem a nápaditou praktičností. Dánský výrobce upřednostňuje funkci před zbytečnou zdobností a pomíjivými trendy. Výrobě postelových rámů, zrcadel, věšáků, polic a dalších bytových doplňků se v Dánsku věnují místní řemeslníci a profesionálové. V jejich čele stojí zakladatel značky Nichlas B. Andersen.

Jako kovářský učeň nejprve tvořil interiérové prvky pouze pro sebe, pro vlastní domov. Tato vášeň, díky níž mohl Nichlas rozvíjet své kovářské kompetence a poznávat ocel a chování tohoto materiálu blíže, jej dovedla až ke vzniku firmy navazující na dánskou řemeslnou výrobu. Moderní a minimalistické kousky značky NICHBA tak dnes najdete ve více než dvanácti zemích světa.

Od šumu oproštěný design

Firma nezapomíná na své kořeny a pokračuje v tradici skandinávského designu s ohledem na současné požadavky na moderní bydlení. Lásku k řemeslu pak přenáší do svých výrobků.

„Když se soustředíte na samotnou formu a funkčnost a opustíte hojnost dekorací, získáte nakonec moderní, sofistikovaný a nadčasový design. To je NICHBA. Architektonická čistota, jednoduché linie a čisté siluety. Vyškrtli jsme všechno zbytečné a nabízíme řadu nábytku a zařízení, které splní vaše požadavky na interiérový design – oproštěné od všeho šumu,“ říká zakladatel značky Nichlas B. Andersen.

 

NICHBA & MONOBRAND

S přibývajícími zakázkami se k Nichlasovi přidal Christoffer Asbøl Sakstrup, který zastává pozici obchodního manažera a značku blíže představí na v pořadí pátém workshopu MONOBRAND & FRIENDS.

Workshopy Monobrand

Nábytek a dekorace značky NICHBA spojuje zručnost a preciznost zkušených řemeslníků s pečlivě vybranými materiály. Syrový a těžký kov se tak v jejich rukou proměňuje v elegantní produkty, charakteristické pro skandinávský design. Lehkost a styl zůstávají základními esencemi doplňků, které jsou vyráběny tak, aby překonaly zkoušku časem. Se značkou se blíže seznamte v showroomu MONOBRAND.


Další články:

Prostorové kouzlo domu s třešní

Dřevěné rámy představují demokracii ve stavebnictví

Vltavská filharmonie s dánským rukopisem

Budoucnost pražských sportovišť

Vzdušný loft od B² Architecture

Architekti kanceláří: Studio Perspektiv

Vrtiška & Žák: Lidé za námi nechodí, aby dostali průměr

Sám sobě dvorem

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU