Barevné retro

Nové chladničky Gorenje

Partnerský článekGorenje

Milovníci retra jej mohou mít na očích v té nejryzejší podobě, a to v podobě inovovaných chladniček Gorenje ve vintage stylu v několika nadčasových barvách včetně extravagantní a dobře kombinovatelné bordó. Nejedná se o připomínku časů dávno minulých, pod ikonickým zevnějškem totiž skrývají ty nejmodernější funkce, díky nimž bude život jednodušší. Chladnička se dokáže vcítit do potřeb svých uživatelů a pokud je potřeba, umí se jim také přizpůsobit.

Proměna přesně podle potřeby

Nové retro chladničky Gorenje pojmou větší množství zeleniny nebo pohoštění na grilování. Díky konvertibilní chladicí zásuvce Convert FreshZone s regulovatelnou teplotou i vlhkostí jsou připravené na jakoukoliv situaci. Mohou napodobit prostředí, jaké je ve sklepě a hodí se pro zeleninu a ovoce, nebo se přiblížit nule, jako když jsou v dobrém obchodě ryby umístěné na ledu.

Pro dlouhou čerstvost potravin, jsou tu technologie. Například vylepšená beznámrazová Total NoFrost Plus, která ochrání potraviny před poškozením mrazem. Dále technologie AdaptTech, která se po několika dnech naučí předvídat chování uživatelů. Ještě před otevřením dveří chladničky, sníží teplotu přibližně o dva stupně, aby se následně rychleji obnovily ty správné podmínky a spotřeba zůstala co nejnižší. Cirkulace ionizovaného vzduchu IonTech pak napodobuje přírodní klima, zabraňuje vysychání jídla, zachovává vitaminy i minerály a pohlcuje pachy.

Pokročilý systém ventilace Multiflow 360° rovnoměrně rozděluje ionizovaný i čerstvý vzduch a neustále vyrovnává teplotu v celém prostoru chladničky, a proto lze jakýkoliv typ potravin umístit na libovolnou poličku.

Stvořené pro jednodušší život

Chladničky jsou navržené tak, aby byly dominantou – jsou volně stojící a vysoké 194 cm. Nabízejí tak dostatečný skladovací prostor 300 l, rozdělený na chladničku a samostatnou mrazničku s účinným a rychlým chlazením a mrazením i super rychlým zmrazením vloženého nákupu FastFreeze.

O tichý, spolehlivý a úsporný chod se postará invertorový kompresor s velmi nadstandardní zárukou 15 let, úsporný EcoMode nebo prázdninový režim, když odjedete na delší dobu pryč. Komfort zvyšuje spousta přihrádek i úsporné a účinné LED osvětlení. Chladnička se také snadno čistí – vedle toho, že ji není potřeba odmrazovat, má i hladké vnitřní stěny, které jde jednoduše otřít vlhkým hadříkem. Na otevřená dvířka a náhlé zvýšení teploty upozorní akustický signál.

Jeden tip za všechny

Mezi novinkami v retro designu je například nepřehlédnutelná Gorenje ONRK619DR (nebo ONRK619D-L s levými dveřmi) v barvě bordó. Nabízí dostatečný objem 300 l, z toho připadá 204 l na chladničku a 96 l na mrazničku. Chladnička je vybavena extra velkou zásuvkou na zeleninu CrispZone s regulací vlhkosti a také konvertibilní nízkoteplotní zásuvkou Convert FreshZone s proměnitelnou teplotou a vlhkostí pro uložení další zeleniny nebo masa podle momentální potřeby.

V mrazničce jsou tři šuplíky včetně jedno extra velkého. O dlouhou čerstvost potravin se postarají technologie v čele s Total NoFrost Plus, adaptivním inteligentním systémem AdaptTech a rovnoměrnou cirkulací ionizovaného vzduchu. Chladničku pohání tichý, spolehlivý a úsporný invertorový kompresor. Doporučená cena je 24 990 Kč. V nabídce najdete i tutéž chladničku v barvě černé nebo šampaň.


Další články:

Sám sobě dvorem

Nový dům u starého mlýna

Proměna Jurkovičovy teplárny

Na lávky se klade mnoho často protichůdných požadavků

Sedmdesát adeptů soutěží o Adapterra Awards 2022

JinJan: České prameny

Architekti kanceláří: Studio Reaktor

Druhý dech továrny ze sedmdesátek

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU