Architekti kanceláří: Studio Reaktor

Rozhovor s Jakubem Heidlerem a Janem Kačerem

Studio Reaktor staví silné architektonické příběhy. Jakub Heidler a Jan Kačer byli hosty třetí série rozhovorů Architekti kanceláří.

Svou tvorbu architekti ze Studia Reaktor zakládají na synergii a vazbách mezioborové spolupráce. Do procesu navrhování zapojují grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty… Prostě chtějí dosáhnout perfektního výsledku. „Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu,“ říkají.

Architekti Jan Kačer a Jakub Heidler ze Studia Reaktor dorazili k našemu rozhovoru plní energie a kreativních konceptů z holešovického coworkingu Přístav, který sami provozují. Jejich kanceláře pro společnost Livesport vzbudily velký ohlas. Získaly několik ocenění a otevřeli Studiu Reaktor cestu k dalším zajímavým zakázkám. I o nich byl náš rozhovor.

Vnímají se architekti stále jako mladé a začínající architektonické studio? „Každý to samozřejmě může vnímat jinak, ale Studio Reaktor začínalo někdy před sedmi lety. Nyní se pomalu blížíme k magické hranici deseti let. Myslím, že vnitřně se snažíme být permanentně pořád začínajícími architekty, kteří ke každému projektu přistupují jako k novému hledání s otevřenou hlavou. Chceme v sobě stále mít dětskou kreativitu,“ říká Jakub Heidler. „Postupem let jsme nasbírali dost zkušený tým, takže dnes je nás asi patnáct. Pořád hledáme další posily a rosteme každým měsícem,“ dodává Jan Kačer.

Někdy kolem roku 2013 jsme se začali osamostatňovat. Byla to doba, kdy doznívala krize. Z volného sdružení architektů na volné noze se Studio Reaktor postupně přerodilo do firmy…“ vzpomíná na začátky Jakub Heidler. V rozhovoru architekt dále vysvětlil, proč ve svých projektech často mluví o tématu architektonických příběhů, přiblížil návrh oceněných kancelářích pro firmu Livesport a popsal, jak se navrhují kanceláře na severu Čech – v drsném Chomutově.

Čtěte také:

MINUTA se Studiem Reaktor


Předešlé díly seriálu Architekti kanceláří:

Roman Vrtiška & Vladimír Žák

Michal Kunc & Michal Matějíček

Lukáš Janáč / YUAR architects

Marek Chalupa o nové budově ČSOB

Miroslav Krátký a Tomáš Cieśla / archicraft

Celý seriál Architekti kanceláří

Sdílet

Související články