Restaurace Mistro

Francouzské středomoří ve Vršovicích

Investoři nové restaurace Mistro chtěli do Prahy přivézt atmosféru francouzské riviéry. Bývalý komerční prostor v rozvíjejících se Vršovicích přeměnili architekti ze studia Olgoj Chorchoj na stylovou restauraci.

Francouzské středomoří ve Vršovicích

Od začátku bylo jasné, že velká okna mířící do ulice Moskevská musí zůstat. Bývalé vitríny původního komerčního prostoru restaurace Mistro architekti přeměnili na příjemné sezení s výhledem.  Zachovány byly i další výrazné prvky interiéru jako oblé průchody nebo vysoké stropy.

Francouzskou atmosféru vykreslují romantické prvky. Ty se v interiéru restaurace Mistro, možná překvapivě, skvěle snoubí s industriálními detaily. Mezi ně patří například odhalená vzduchotechnika nebo černé topné registry. Do mobiliáře se propisují dřevěné i ocelové konstrukce. U sezení ve vitrínách byla použita mramorová deska, která se v interiéru opakuje i na hlavním baru. Zde se potkává s hrubým sklocementovým obkladem. Nad barem je zavěšeno autorské svítidlo Sirka, které podtrhuje atmosféru prostoru. Industriální způsob přiznaného elektrického vedení na zdech doplňuje původní odkryté výmalby.

Studio Olgoj Chorchoj do interiéru navrhlo i závěsné lampy nad stoly, a to ve spolupráci s firmou Meyto, která do celého prostoru dodávala i židle.

Částečně otevřená kuchyně umožňuje návštěvníkovi nahlídnout do procesu přípravy pokrmů, zároveň ale neruší klidnou středomořskou atmosféru restaurace.

Autoři architektonického řešení: Studio Olgoj Chorchoj  // Tereza Kenížová, Jan Šrámek, Michal Froněk, Jan Němeček

Užitná plocha:  100 m²

Rok realizace: 2018

Podívejte se na další realizace:

Špetka Asie na Žižkově

Industriální loft s houpačkami

Byt s arkýřem a dubovou stěnou

Vinohradský byt ve stylu klasické moderny

Vietnamská oáza od ODDO architects

Nové ředitelství KOMA

Historie a atmosféra od A1Architects

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU