Revoluce v ovládání otočných dveří

Inovativní systém od firmy M&T

Partnerský článekM&T

Ovládání otočných dveří bez kliky, zámku a elektroniky? Dříve jen stěží představitelné se stává realitou. Unikátní systém Magnetic fungující ryze na principu magnetů je spolehlivý, nabízí komfort otevírání dveří pomocí devíti originálních madel, nevyžaduje žádnou údržbu ani servis a navíc získal dvě prestižní mezinárodní ocenění za design.

Inovativní systém Magnetic funguje na principu magnetické síly, kdy je do dveřní zárubně zakomponovaná řada velmi silných magnetů, jejichž protikusem je blok z magnetické nerezové oceli zabudovaný ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, dveře se plynule dovřou, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Magnety se míjejí, nedotýkají se. Sílu jejich vzájemného působení lze přitom intuitivně regulovat za pomoci imbusu. Jelikož v systému nedochází k žádnému mechanickému kontaktu, je eliminováno opotřebení součástek, a tak i prodloužena životnost ovládání dveří.

Více než dvacet let se věnujeme výrobě kvalitních dveřních klik, které neustále zdokonalujeme.

„I přesto ale víme, že dveře s klikou a zámkem nejsou zcela bezporuchové, potřebují pravidelnou údržbu a později i servisní zásahy,“ říká Roman Ulich, konstruktér systému Magnetic a zároveň hlavní designér společnosti M&T, a dodává: „Proto jsme chtěli víc. Vyvinuli jsme systém inspirovaný jednoduchým otevíráním lednice, systém ovládání otočných dveří bez kliky, bez zámku, a tudíž bez údržby, servisu i bez závad – vyvinuli jsme Magnetic.“

Pro dokonalé sladění s interiérem

A protože magnetické zavírání nepotřebuje k ovládání kliku, pro systém Magnetic bylo speciálně navrženo devět minimalistických madel s propracovanou ergonomií. Všechny modely jsou navíc připraveny v různých povrchových úpravách.

Na našich výrobcích dokážeme nabídnout širokou škálu kovových odstínů, které dotváří důležitý detail a tím celkový dojem interiéru – od různých variant naturální mosazi až po speciální titanové povrchy v matných tmavých odstínech,“ uvádí Roman Ulich z M&T a dodává: „Na ovládací madla nanášíme tvrdou kovovou vrstvu, nejedná se o nástřik ani nátěr v odstínu RAL.“

U vybraných modelů, jako například KONZERVA, UFF či JOO, je dokonce pomocí magnetických destiček vyplněn ovládací prostor madel identickým povrchem s dveřmi, čímž je dosaženo efektu částečně skrytého madla, kdy zůstává viditelná pouze jeho okrajová kontura a úchopná plocha.

Možnosti uzamykání

Ačkoliv dveřní křídlo dokonale uzavírá a v zárubni pevně drží pouze magnetická síla, občas nastávají situace, kdy je potřeba dveře zajistit proti nechtěnému otevření. I na to ale bylo myšleno. „Veškeré modely úchopných madel určených pro Magnetic jsme připravili i ve variantě s cylindrickým zamykáním nebo WC/koupelnovým zajištěním, které je u madla YES! dokonce přímo součástí konstrukce,“ říká Roman Ulich. Skrytý ovládací segment se u madla YES! nachází ve spodní části a pro zamčení dveří s ním stačí otočit o 90 stupňů.

Inovativní řešení systému Magnetic bylo potvrzeno udělením národního patentu a svým nadčasovým designem a kvalitou zpracování si vysloužil dvě prestižní mezinárodní ocenění – Red Dot Design Award 2020 a Good Design Award Gold 2020 udělované v Austrálii.

Více o systému Magnetic na www.magnetic-mt.cz.

Naše další články:

Přírodě na dosah

ARCHIZOOM 3D prohlídka

Pracujte venku. Žijte venku

Luxusní bydlení mezi prvorepublikovými vilami

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU