Byt s arkýřem a dubovou stěnou

Arkýř jako dominanta bytu od Studia COSMO

Studio COSMO si do svých rukou vzalo pražský byt, který nevyhovoval požadavkům jeho současných obyvatel. Bytová jednotka pochází z dvacátých let, a proto nebyla pro dnešní bydlení dispozičně vhodná. Architekti v tomto případě čelili výzvě vytvořit nové obytné prostředí, které bude mít podobu kompaktního celku.

Půdorys bytu byl očištěn pouze na nosné stěny a hrubé podlahy. Tím architekti získali více prostoru a v nově získaných místech pak začali s interpretací duše bytu. Návrh bytu přizpůsobili dějům a činnostem jeho obyvatelů.

Jedna rodina, jedna linie

Položení bezprahových dubových parket po celém prostoru bytu podpořilo jeho liniové propojení. Linie procházející od ložnice k obývacímu prostoru. Úložný prostor se šatnou je decentně vytyčen oblou dubovou stěnou. Stěnou, kterou musíte pohladit, když jdete kolem.

Dispozice bytu byla upravena, původní malá kuchyně byla nahrazena prostornou koupelnou. Pracovna je schovaná v nice ložnici, kuchyňský kout a úložné prostory přidruženy k nosným stěnám. Prvky, které nejsou vybavením bytu, ale jeho přímou součástí.

Arkýř

Byt je charakteristický atypickým osvětlením, které podporuje jeho osovost. Společně s průhledy pak tyto elementy bytu směřují pozornost do obývacího pokoje. Nejvýraznějším prvkem bytu je arkýř v obývacím pokoji. Ten je vyústěním linie a duší celého obydlí.

Rozloha: 70 m2
Rok dokončení: 2019
Místo realizace: Praha
Autor fotografií: Studio COSMO

Studio COSMO

Studio COSMO je architektonický ateliér vedený architekty Terezou Kabelkovou a Jiřím Kabelkou. Věnují se rozmanitým měřítkům, ke každému projektu přistupují koncepčně a s velkou péčí. Věří, že každý projekt si zaslouží silný příběh. Soustředí se na nosný koncept, respekt k okolí, a především naplnění snu klienta.

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU