Jaké kanceláře letos zaujmou odbornou porotu?

Přihlaste se do sedmého ročníku soutěže Kanceláře roku

IT kancelář roku 2022. Adastra, Holub architekti

Prestižní soutěž Kanceláře roku 13. února 2023 otevřela brány registrace sedmého ročníku. Přihlašovat kanceláře můžete až do 12. dubna. Jaké interiéry si letos odnesou cenu? Soutěžit se bude v devíti kategoriích.

Nový ročník – nová porota

Do soutěže se za její dosavadní historii přihlásilo přes 700 kancelářských realizací. Slavnostní galavečer se bude opět konat v Paláci Žofín a přilehlých zahradách. Sestavu poroty letos posílí světově uznávaná architektka Eva Le Peutrec, která během své kariéry navrhla přes 140 projektů na čtyřech různých kontinentech. Její portfolio se skládá z kancelářských prostor v mrakodrapech, pětihvězdičkových hotelů a nákupních či kongresových center, dále pak z urbanistických návrhů a luxusních vil.

„Poslední dva roky byl kancelářský sektor vinou covidu a home office v útlumu, a přesto vznikla celá řada úžasných realizací, které jsme ocenili v minulých ročnících. Konec roku 2022 již byl ve znamení rostoucí poptávky po kancelářích navzdory určité krizi, kdy ze strany firem cítíme opatrnost z nejisté doby. Firmy si ale nadále uvědomují důležitou roli kanceláří a řada z nich namísto snížení kapacit buduje ve volných prostorách místa pro setkávání a týmovou spolupráci. Věřím proto, že i letošní ročník přinese to nejlepší z tuzemského kancelářského sektoru a vítěznou trofej si odnesou jen ti nejlepší. Velkou radost mi pak dělá rozšíření poroty o nové tváře, což je, věřím, dokladem toho, že značka Kanceláře roku přitahuje ty největší odborníky na trhu,“ říká Radek Procházka, Managing Partner společnosti Prochazka & Partners a zakladatel soutěže Kanceláře roku.

Kancelářské interiéry letos mohou soutěžit v následujících devíti kategoriích:

  • Nejlepší regionální kancelář
  • Kancelář nad 5 000 m2
  • Kanceláře finančních institucí
  • Advokátní kanceláře
  • IT kanceláře
  • Poradenské kanceláře
  • Kanceláře 21. století
  • Hub & Co-working kanceláře
  • Employee friendly kanceláře

Pomyslnou desátou kategorií je speciální Cena poroty, kterou může získat jakákoli realizace napříč všemi kategoriemi.

„Lidé tráví třetinu svého dne v kanceláři, proto je důležitý důraz na kvalitu a ergonomii pracovního prostředí. Zatímco dříve stačilo pořídit kvalitní židli, dnes kvalitu pracovního prostředí určuje celkový výběr designového typizovaného i atypického nábytku. Kancelářský design přitom čím dál tím více připomíná luxusní domov či hotel a tomu odpovídá i kvalita vybavení. I v rámci udržitelnosti se určitě vyplatí pořídit kvalitní nábytek, který vydrží deset až dvacet let, než nekvalitní, který po třech letech odejde,“ dodává Jiří Zavadil, Managing Director společnosti Vitra a porotce soutěže Kanceláře roku.

Ohlédnutí za loňským rokem

Jedenáctka nejlepších kanceláří


O soutěži Kanceláře roku

Soutěž kanceláře roku vznikla v roce 2016 a nyní probíhá již její 7. ročník. Odborná porota hodnotí interiéry z hlediska výjimečnosti a designu prostor, inovace (technologické, materiálové, praktické), atmosféry a především kvality pracovního prostředí. Napříč všemi kategoriemi oceňuje atraktivitu pracovního prostředí a nakolik je kancelář příjemným místem k bytí, což nabývá na významu hlavně vzhledem k tomu, jak velkou část svého času tráví většina z nás v kanceláři. Vítězové budou vyhlášeni na závěrečném galavečeru během léta v zahradách Paláce Žofín, na který budou pozváni zástupci všech přihlášených společností. Více o soutěži na novém webu www.kancelareroku.cz.

O společnosti Prochazka & Partners

Společnost Prochazka & Partners v roce 2013 založil Radek Procházka a dnes je vedoucí společností výhradně zaměřenou na zastupování nájemců v oblasti komerčních nemovitostí. Poskytuje komplexní servis pro nájemce v segmentech Offices a Industrial (přejednání, relokace, expanze, nákup či výstavba na klíč) a svým klientům zajišťuje i architektonické a projektové poradenství a management (Design & Build). Společnost od roku 2016 vyhlašuje také odbornou soutěž Kanceláře roku. Více o společnosti na www.prochazkapartners.cz.

Další články z rubriky Informace

Na co se těšit v roce 2023

Vstříc úspěšným zítřkům

Ups, to se nepovedlo

John Harris: Co o budovách říkají naše smysly?

Rare Places Bedekr

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU