Jak měřit udržitelnost v praxi?

Webináře od matériO Prague

Během podzimních měsíců se uskuteční série webinářů o environmentálním dopadu produktů a nástrojů pro jejich posuzování. Centrum pro inovativní materiály matériO Prague ve spolupráci s mezinárodní konzultační agenturou hyloh chystají online semináře, které se zaměří na udržitelné principy v šesti odvětvích: textil a móda, nábytek a design, obalový průmysl, retail a stavebnictví, elektronika a transport.

Vstříc udržitelnosti

Bezplatné webináře se budou věnovat problematice udržitelnosti v průmyslu a představí metodu LAC (life cycle assessment), s jejíž pomocí je možné vyhodnotit environmentální dopady životního cyklu produktu. Tato metoda posuzuje životní cyklus produktů napříč různými kategoriemi a přináší ucelenější pohled, který je důležitý především pro firmy. Díky LAC jako nástroji pro měření udržitelnosti se firmy mohou chovat zodpovědněji a vyhnout se tzv. greenwashingu.

Termíny:

Towards sustainability #1 – Textil a móda – 1. listopadu
Towards sustainability #2 – Nábytek a design – 3. listopadu
Towards sustainability #3 – Obalový průmysl – 8. listopadu
Towards sustainability #4 – Retail a stavebnictví – 10. listopadu
Towards sustainability #5 – Elektronika – 15. listopadu
Towards sustainability #6 – Doprava – 22. listopadu

V otázkách udržitelnosti se nemusí vyplatit spoléhat se na selský rozum, ale důležité je opírat se o data,” vysvětluje konzultant Huy Pham.

Na oblečení má vliv kromě zvoleného materiálu i například elektrická energie nutná na praní, sušení a žehlení. Když košili z biobavlny budeme prát a žehlit po každém nošení, brzy se stane její používání velice neudržitelným,” doplňuje jej jeho kolega z matériO Prague Adam Havel.

Centrum pro inovativní materiály matériO Prague pořádá školení, semináře a rešerše o inovativních a zajímavých materiálech. Předmětem jejich aktivit jsou nyní také environmentálními dopady produkce a používání materiálů. Zájemci se pro účast na webináři Towards sustainability mohou bezplatně registrovat zde.


Další články:

Sbírka Jeana Prouvého ve Vitra Design Museum

Monobrand & Friends: Buster + Punch

V obklopení města

Inspirací proti negativním projevům klimatické změny

Nepleťme si odvahu s agresivitou

Někteří lidé by chtěli na fasádu Banksyho

Sklo, beton a dural jako protipól baroka

Ticho desetkrát jinak

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU