Search
Close this search box.

Čeští výrobci: LD Seating

Sedací nábytek z Boskovic

Startujeme druhou sérii seriálu Čeští výrobci. Jako šestá firma v pořadí se představí LD Seating, největší tuzemský výrobce kancelářského nábytku. Jitka Hurábová se svým manželem před více než dvaceti lety v Boskovicích založila továrnu na kancelářský nábytek. Dnes v tomto malém městě nedaleko Brna najdeme firmu, která se řadí k předním evropským producentům nábytku.

V dalším díle se zaměříme na inovace firmy, nový rebranding i její spolupráci s českými a evropskými designéry. Boskovický výrobce nábytku tak navazuje na předchozí díly, kdy jsme objevovali unikátní technologické postupy a design českých značek jako jsou Ton, KOMA, Benlemi, Aldit nebo Vespera.

Hurábovi

Jaké jsou významné milníky firmy LD Seating? Jaký produkt stál u zrodu úspěšné české nábytkové značky? První díl druhé série vás provede rodinným podnikáním, které pokračuje již druhou generaci. Na vize a cíle do budoucna jsme se ptali zakladatelky firmy, Jitky Hurábové. Ta své podnikání postupně předává svým synům. „Moc bych jim přála, aby se z naší firmy stala stálice na trhu, která vyrábí designový řemeslný kvalitní nábytek,“ dodává.

Vývoj a výrobu nejúspěšnějšího křesla FLEXI nám v rozhovoru popsal Jakub Huráb, jeden ze synů, který dále vyprávěl také o tom, jak se vyvíjí vkus a požadavky zákazníků firmy. Technologii Pur, jež je jedním z faktorů konkurenceschopnosti LD Seating, přiblížil jeho otec Igor Huráb.

Jan Huráb jako druhý z potomků nastínil, jakým směrem bude firma pokračovat v souvislosti s novými trendy a produkty. Součástí nastupující generace je také Petra Hurábová, která vysvětlila potřebu rebrandingu i to, kam nová vizuální identita firmy pronikla.

Čeští výrobci

Čeští výrobci

Multimediální projekt zkušeného autorského týmu představuje výběr předních českých firem, vyrábějících designové produkty. Propojujeme svět online prezentace, audiovizuální tvorby a 3D virtuální prohlídky. České výrobní firmy mají dlouholetou tradici a projekt Čeští výrobci multimediální formou ukazuje, co v České republice umíme, jak dobře to umíme a proč musíme toto naše dědictví i současné technologie ukazovat. www.cestivyrobci.cz

PŘIHLÁSIT FIRMU DO PROJEKTU


Další Čeští výrobci:

Čeští výrobci: TON

Čeští výrobci: KOMA Modular

Čeští výrobci: Benlemi

Čeští výrobci: Aldit

Čeští výrobci: Vespera

Sdílet

Související články