Byt na Břevnově

Městské bydlení s venkovskou pohodou

Chtěli byste rodinný dům se zahradou? Daleko od městského ruchu? Možná nemusíte tak daleko, jako si myslíte. Byt na pražském Břevnově, který navrhli a realizovali architekti z ateliéru Kunc Architects je pohodlný, prostorný a propojený se zahradou.

Jako v rodinném domě

Hlavním cílem bylo při návrhu interiéru tohoto bytu vytvořit příjemný prostor, kde bude radost bydlet. Celý interiér stojí na myšlence propojení interiéru se zahradou. Majitelé tak dostali příležitost bydlet v městě, avšak stranou od ruchu, a navíc s výhledem do zahrady. Získali svou oázu klidu. Byt patří k těm větším, má celkovou plochu 240 m2, tři pokoje a velký obývací prostor. Ten navazuje na otevřenou kuchyň a velkými okny se propojuje se zahradou.

Harmonie a soulad

Z interiéru tohoto bytu dýchá harmonie a klid. Architekti použili kombinaci přírodních teplých tónů a povrchů. Soulad dřeva a stěrek dodává interiéru požadovanou atmosféru. Pro ještě lepší emoce architekti přidali velkoplošnou keramiku imitující kámen. Vše je doladěné černými detaily na bateriích a doplňcích v koupelnách.

Protože jsou investoři vášniví cestovatelé, je byt navržen v městském stylu s doplňky odkazujícími na cestování. Podívejte se například na velké fotografie a grafiky. Součástí jsou i etno doplňky, například stoličky a lavičky vyrobené z ostařeného jilmového dřeva.

Autoři architektonického řešení: Michal Kunc, Jana Šandallová / Ateliér Kunc Architects
Rok realizace:
2019
Fotografie:
Peter Fabo

Podívejte se na další krásné realizace:

Obytný soubor Za Větrníkem

Pivovar Kocour ve Varnsdorfu

Café Re:public

Radnice Prahy 7

Městská hala Modřice

Letní pikniky ve Stromovce

Malý byt, velké možnosti

Biocentrum Mokroš

 

Sdílet

Související články