Byt Josefov od OOOOX

Elegantní a klasické bydlení, co vám vezme dech

oooox

Monumentální interiér bytu na pražském Josefově navrhl ateliér OOOOX. Pracovali přesně tak, jak to mají ve zvyku – po svém a bez servítek.

Podkrovní byt s výhledem na Staré Město a Pražský hrad si nezaslouží jiný než s vášní budovaný interiér. Byt je v šestém podlaží historického domu, který na přelomu 1904-1905 dokončil známý stavitel František Václavík podle plánů architekta Karla Jandy. Nárožní dům stojí naproti Španělské synagoze a stylově jde o kombinaci neorenesance se secesí.

Interiér jako šperk

Exkluzivní adresa, historicky cenný dům a v něm byt jako šperk. Právě proto zvolili architekti z ateliéru OOOOX zlatou barvu. Struktura interiéru je formovaná krovem: roste nahoru a vytváří monumentální obytný prostor s kuchyní. Zlaté prvky vyniknou i díky tlumeným barvám na zdech, nábytku i podlaze. Klidná harmonie, tak by se dal interiér bytu charakterizovat.

Obytný prostor, ze kterého se zatočí hlava

Hlavní obytný prostor má přes čtyři metry výšku. Dominantou bytu je obytný prostor orientovaný na tři světové strany s útulnou pracovnou na vyvýšené galerii s výhledem na Pražský hrad. Součástí tohoto více než čtyři metry vysokého prostoru je kuchyň, která je propojená s jídelnou. Díky ateliérovým oknům a jihozápadní orientaci dává prostor bytu vzdušnost a dostatek světla. Hlavní ze tří ložnic tvoří jeden celek s koupelnou se samostatnou vanou se zlatou baterií.

Nálada slunečného rána

V bytě jsou použití i velká zrcadla, která opticky zvětšují prostor. Probudíte se tak do vzdušného pokoje a den začíná náladou s dotekem zlaté. Kde jinde pracovat s emocemi, než v ložnici? Architekti vybrali velice pečlivě materiály a nebáli se kombinace dřeva, betonu, dlažby a volili tlumené tóny. Krása je v detailu.


Autoři architektonického řešení: Ing. arch. Martin Moravec, Ing. arch. Radka Valová // OOOOX

Plocha: 220 m2, zimní zahrada: 11 m2

Více z ateliéru OOOOX:

Podcast The World of OOOOX

Nový a nekompromisní web OOOOX

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU