Vila v Moravanech

Dům nemusí být jen hranatý. Originální a tvarově zajímavou vilu navrhli v Moravanech architekti z ateliéru DIMENSE.

Elegantní kruh

Vila v Moravanech má netradiční kruhový půdorys, díky kterému rozděluje pozemek na vstupní a klidovou část. Ve vstupní části se kruhový půdorys uzavírá a na klidové straně se naopak otevírá ve společenské atrium, kde najdeme rozlehlou zahradu a bazén.

Dvoupodlažní vila s vnějším poloměrem 12 metrů je konstrukčně řešena železobetonovou monolitickou konstrukcí. Obvodové zdivo z cihelných bloků zakrývá zateplovací systém s dekorativní metalickou omítkou. Střecha vily je plochá a najdeme na ní zelenou vegetaci. Odvodnění střechy je skryto pod zateplením omítky. Voda je následně zachycena v podzemních retenčních nádržích a využívá se pro automatickou závlahu zahrady.

Dispoziční řešení domu odpovídá kruhovému půdorysu. Všechny místnosti v domě jsou propojeny chodbou, která se panoramatickým prosklením otevírá do zahrady. Schodiště propojuje společenskou část v přízemí a soukromou část v patře.

Luxus od Dimense architects

Ve vstupní části domu se nachází prostorné zádveří s vestavěnou šatnou. Následuje obývací pokoj s převýšeným stropem, který navazuje na kuchyň, jídelnu a odpočinkovou část. Prostorná kuchyně má oddělený sklad potravin. Na opačné straně podlaží se nachází WC, technická místnost, bezbariérově přístupný pokoj pro hosty s koupelnou a společný relaxační prostor se saunou a zázemím.

V patře jsou dva dětské pokoje se společnou koupelnou, prádelna, a v koncové části dispozice pracovna s průhledem do odpočinkového koutu v přízemí a s výhledem do zahrady. Na opačné straně patra je situována ložnice rodičů se šatnou a vlastní koupelnou.


Autoři architektonického řešení: DIMENSE architects

Autor zahradních úprav: Eva Wagnerová

Rok realizace: 2019

Podívejte se na další realizace:

Byt jako krásné divadlo

Čajový altán s japonskou zahradou

Usedlost dvou tváří

Ve věčných lovištích

Střed vesmíru pro mladou rodinu od studia COLL COLL

Luxusní bydlení mezi prvorepublikovými vilami

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU