Luxusní bydlení mezi prvorepublikovými vilami

Poslední etapa stavby projektu Maison Ořechovka

Návrh osmi viladomů na pražské Ořechovce vytvořil ateliér QARTA architekti v čele s Jiřím Řezákem a Davidem Wittasskem. S přicházejícími jarními měsíci se letos budou moci do domů postavených v první etapě nastěhovat první klienti. Koncem tohoto roku bude dokončena také druhá a zároveň poslední etapa. Byty jsou navrženy v nejvyšší kategorii standardů premium, vybaveny designovými kousky, většina bytů disponuje balkonem, terasou nebo lodžií. Projekt realizuje společnost Penta Real Estate ve spolupráci s BPD Development.

Garsoniéry i střešní penthousy

Dispozice prémiových bytů začínají od těch nejmenších garsoniér o rozloze 25,5 m2 a největší byt se se svou dispozicí 6+kk rozléhá na ploše 223,8 m2. V pětipodlažních objektech viladomů architekti navrhli byty s velkými terasami, obyvatelé posledního patra se mohou těšit z penthousů v posledních ustupujících podlažích.

Jednotlivé domy jsou propojeny dvoupodlažními podzemními garážemi, kde mají své umístění také sklepní kóje. Mezi domy architekti vytvořili odpočinkovou zónu vnitrobloku s parkem, jehož zeleň navazuje na předzahrádku bytů nacházejících se v přízemí.

Vysoké standardy

Charakter bytů odpovídá standardům nejvyšší kategorie. V interiéru jednotlivých místností jsou položeny dřevěné podlahy a velkoformátová dlažba, dále mají byty sádrovou omítku nebo hliníková okna s izolačním trojsklem. Vedle volně stojících designových van, jsou koupelny a toalety vybaveny značkami Laufen, Kaldewei a Hansgrohe.

Co se týče zabezpečení bytů, o správu areálu a dohled nad kamerovým systémem se stará recepce v areálu. Vchod do uzavřeného komplexu lze prostřednictvím čipového systému, zvonky jsou vybaveny videotelefonem.

Funkční design

Nároky na vysokou kvalitu a jedinečný design interiérů se pojí také s výběrem dalších prvků, které musí splňovat svou maximální funkčnost a odpovídat estetické úrovni prostoru. Příkladem je volba revizních dvířek, kterých si v interiéru často ani nevšimneme. Ať už se jedná o zakrytí servisních otvorů sloužících k přístupu do stoupaček, různých šachet nebo k měřičům – revizní dvířka jsou důležitou součástí bytu, nejčastěji koupelen, avšak jejich viditelnost může být rušivým elementem.

V koupelnách Maison Ořechovka jsou tak použita revizní dvířka pod omítku a dvířka pod obklad se systémem otevírání KLIK. Jedná se o nenápadné a především funkční řešení, za které společnost ZAVRZ obdržela hlavní cenu na výstavě FOR ARCH.

Prestižní adresa

Rezidenční lokalita Ořechovky je známá vilami, které byly postaveny na počátku minulého století. Prvorepublikové vily navrženy ve stylu anglických zahradních měst utváří jedinečnou atmosféru historické tradice a noblesy. Výhled z bytů Maison Ořechovka tak otevírá pohled na působivá panoramata.


Produktovým partnerem článku je firma ZAVRZ.CZ.

Revizní dvířka značky ZAVRZ nabízí širokou nabídku produktů, ze kterých je možné vybrat si dvířka přesně na míru vaší koupelně. Lze je instalovat do zdiva i sádrokartonu a mohou být umístěna viditelně na omítce nebo ukryta pod obklady podle toho, co si žádá daný interiér. Neviditelná dvířka v interiéru neruší a podle daného prostoru lze zvolit i v provedení voděodolná nebo s požární odolností.

Naše další články:

Klienti spoléhají na značku kvality developera

Přírodě na dosah

ARCHIZOOM 3D prohlídka

Revoluce v ovládání otočných dveří

Pracujte venku. Žijte venku

Sdílet

Související články