Březnové cesty s MINUTOU

Rychlý přehled našich postřehů ze světa architektury, designu a umění

Kdo, co, kde, kdy a jak? Tento týden se pohodlně usaďte s výhledem na přehlídku krbů z celého světa. Navštivte staronovou římskou pekárnu a pak se opět vydejte na cesty. Známé i méně známé budovy, jejich křivky nebo odrazy v nich se objevovaly na vítězných fotografiích Art of Building photography 2020. První březnová MINUTA dále pokračuje českou soutěží Czechinvest a nakonec se dostává opět za hranice republiky, například na Maledivy.

Krb v centru pozornosti

Jaro klepe na dveře, ale to neznamená, že se nemůžeme schoulit u krbu a užívat si jeho tepla. A pokud krb není dominantou vašich obývacích pokojů, nechte se zahřát v těchto místnostech. Pojďte s námi navštívit obývací pokoje, kde jsou designové krby středem pozornosti.

www.dezeen.com

Transformace římské pekárny

Historickou pekárnu v Římě přeměnil ateliér STUDIOTAMAT na hybrid mezi rafinovanou restaurací a místním barem. Projekt kombinuje původní prvky – stěny v neutrálních odstínech s moderními a barevnými elementy. Restaurace s názvem „Tre De Tutto“ je tak hravým útočištěm pro všechny Římany.

Kdo jsou vítězové?

Soutěž Art of Building photography 2020 ocenila nejlepší fotografie budov. Vítězem se stal fotograf Borna Mirahmadian, který na svůj Canon EOS 5D Mark II vyfotil pevnost Arg of Karim Khan „Slunce svítí skrz barevné vitráže okna Karim Khan Arg, který se nachází v íránském Shirazu. Toto mistrovské dílo je o umění stavby.“ říká autor vítězné fotografie. Velké ohlasy si získala také fotografie španělské pobočky Guggenheimova muzea v Bilbau, kterou zachytil Javier Arcenillas.

Další soutěž, kterou sledovat

Agentura pro podporu podnikání a investic Czechinvest na svých sociálních sítích postupně zveřejňuje nominované startupy z kreativních odvětví designu, softwarů, architektury nebo filmu. Každoročně vyhlašovaná soutěž Creative Business Cup má za cíl nalézt inovativní startupy, které se mohou probojovat až do mezinárodního finále v Kodani. Tipnete si letošního vítěze?

Otevřené dveře ve 43 zemích světa

Co mají společného soukromý resort na Maledivách, institut v Jižní Korei nebo rezidence na Jižní Moravě? Kromě toho, že bychom je všechny rádi osobně navštívili, mají v interiéru použité kvalitní české kliky M&T. Další realizace s klikami M&T si prohlédněte na jejich webových stránkách. Vítáme M&T Kliky mezi partnery ARCHIZOOM!

MINUTY z minulých týdnů

IV. MINUTA – 26. 2. 2021

III. MINUTA – 19. 2. 2021

II. MINUTA – 12.2.2021

I. MINUTA – 5.2.2021

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU