Sketching Retreat 2022

Třídenní workshop architektonického skicování a kreslení

Architekt David Dražil je zakladatelem projektu SketchLikeAnArchitect, jehož prostřednictvím s ostatními sdílí svou vášeň pro skicování architektury. Absolvent architektury a pozemního stavitelství na ČVUT v Praze vystudoval také obor architektury a designu na dánské Aalborg University. Na sociálních sítích si podmanil tisíce sledujících a vytvořil základnu fanoušků, pro které vydal už tři publikace o skicování. Jeho dalším projektem je Sketching Retreat 2022, kam se registrovalo již deset tisíc účastníků.

Velký úspěch mají především vzdělávací videa, v nichž se skicující architekt věnuje vizuální prezentaci architektury v podobě skic a kreseb. Na svém Youtube kanálu tak pomáhá architektům, designérům a „hobby kreslířům“ zlepšit proces architektonického navrhování a prezentování. I z tohoto důvodu se rozhodl uspořádat online workshop, kde si jeho účastníci budou moci zdokonalit své dovednosti analogového a digitální kreslení. Bezplatná akce přinese více než 30 různých workshopů, v nichž se profesionálové z tohoto oboru podělí o své know-how.

Zkušení instruktoři

Nové techniky analogového a digitálního kreslení

Jak srozumitelně komunikovat architektonické návrhy a jak prezentovat své myšlenky na papíře i v digitálním prostředí? Do akce Sketching Reatreat 2022 se zapojí zkušení instruktoři, od nichž se účastníci budou moci naučit různé techniky kreslení. Workshopy se zaměří na kreslení tužkou, perem i tuší. Nebudou opomenuty ani techniky s použitím barevných fix nebo akvarelových barev. Nové znalosti si účastníci odnesou také ze skicování konceptuálního designu a v neposlední řadě si osvojí techniky digitálního skicování, skicování pomocí iPadu a programů jako jsou Morpholio Trace nebo Procreate.

Workshop se uskuteční od 8. do 10. listopadu, zájemci se mohou registrovat na tomto odkazu.

Čtěte také:

Rozhovor: David Dražil

Další články:

Červené, a přesto zelené

Trojitá dávka designu

Antalis Interior Design Award 2022

Tam, kde vzniká hudba

Esport bar jako nový trend?

S kontejnerem po Národní třídě

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU