RIGID: Luxusní a odolná podlaha

Novinka v oblasti vinylových podlah

Partnerský článekPergo

Laminátové, dřevěné a vinylové podlahy Pergo pro jejich jedinečný design a trvanlivost najdeme v hotelech, restauracích a domácnostech po celém světě. Značka nyní představila novinku v segmentu vinylových krytin. Podlaha RIGID je díky speciální povrchové úpravě Titan V extrémně odolná proti poškrábání, nečistotám i dlouhodobé zátěži. Instalovat ji lze také do koupelny, je totiž vybavena patentovaným zámkem vytvářejícím těsnící povrch.

Trvanlivost a pohodlnost

Extrémní odolnost podlah není jedinou výsadou novinky RIGID vyrobené v komerční zátěžové třídě 33. Díky dvěma vrstvám vyztužených skelných vláken lze podlahy instalovat na nerovném povrchu. Podlaha totiž nemá tendenci se prohýbat či kopírovat nerovnosti. Vnitřní pružná vrstva napomáhá tlumit hluk a oproti přírodnímu mramoru při chůzi naboso nestudí a působí měkkým dojmem.

Podlahy jsou ideální pro rekonstrukce starších objektů a místností se zvýšenou vlhkostí. Především do koupelny nebo do kuchyně se hodí umístit podlahu RIDIG. Její součástí je totiž patentovaný zámkový spoj, který vytváří dokonale voděodolný povrch. Kromě voděodolnosti tento zámek umožňuje také snadnou instalaci, decentní V-spára je zde pouze v nášlapné vrstvě.

Tři varianty

Luxusní podlahy RIGID tvoří tři nové kolekce: Glomma Pro, Namsen Pro a Viskan Pro. Především milovníky přírodních dekorů potěší celkem 32 provedení vinylových podlah v podobě prken a dlaždic. Struktura dubového dřeva je vepsána do řady Glomma Pro, její větší rozměry pomáhají opticky zvětšit místnost. Výraznější struktura a dekorativnější kresba dřeva určují vzhled krytiny Namsen Pro. Dlaždice Namsen Pro pak perfektně napodobují kamennou dlažbu.

V dekoru každé podlahy jsou samozřejmostí také obvodové a přechodové lišty. Společnost Unilin vyrábějící podlahy Pergo zasílá bezplatně vzorky vybraných podlah architektům, designérům a developerům, aby si mohli design a autentickou strukturu podlahy prohlédnout.


Další články ARCHIZOOM:

Malé byty

Rezidence Kostelec

Vítejte v roce 2022

Kanceláře Parker Hannifin podle YUAR

Zachránit, upravit nebo zničit? – 1. část

Zachránit, upravit nebo zničit? – 2. část

Za teplem? Do sauny!

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU