Oslavili jsme tři roky

Tři roky od založení. Stovky článků, rozhovorů a videí. To je náš online magazín ARCHIZOOM, a tedy i důvod k oslavě. Pozvali jsme všechny architekty, designéry, umělce a přátele, kteří s námi celé tři roky ARCHIZOOM vytvářejí.

Více než stovka hostů, včetně předsedy a ředitelky kanceláře České komory architektů s námi ve čtvrtek 2. června 2022 oslavovala v pražské The Chemistry Gallery. Kromě skvělého jídla a pití z nedalekého Bistra 8 jsme večer obohatili charitativní dražbou děl malířky Lucie Skřivánkové.

Za obraz Red tower a dva tisky (Brutalismus II a Praha) se podařilo vybrat 65 000 Kč. Finance za vydražená díla putují do motolské nemocnice na vybavení interiérů Kliniky dětské hematologie a onkologie. Projekt, na kterém spolupracujeme s Lukášem Janáčem a ateliérem YUAR pomáhá nemocnici s vybavením interiérů.

Prohlédněte si několik vlaštovek od Davida Krause.

Vydražená díla

Red tower, Prague, 90 x 90 cm, 2015
Vyvolávací cena: 39 000 Kč
Dosažená cena: 42 500 Kč

 

Brutalismus II, Litografie na papíře, 79 x 67 cm, 2018, Limitovaná edice 70 ks
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Dosažená cena: 7 500 Kč

 

3. dílo: Praha, Litografie na papíře, 69 x 50 cm, 2013, Limitovaná edice 100 ks
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Dosažená cena: 15 000 Kč

 

SpaceUP pomáhá dětem

Charitativní aktivita SpaceUP zahrnuje společnou práci architektů, grafiků, fotografů, realizátorů a dodavatelů interiérů, kteří spojili své síly, aby kultivovali nemocniční prostředí. Prvním dokončeným projektem je Ambulance transplantační jednotky na Klinice dětské hematologie a onkologie ve Fakultní nemocnici Motol, kterou nyní kromě nového vybavení zdobí grafika Kristýny Tůmové.

Moderní technické vybavení, zkušené lékaře a obětavý personál najdeme na mnoha dětských odděleních českých nemocnic. Nicméně samotný nemocniční prostor až moc často bývá na konci dlouhého seznamu toho, co se může a musí zlepšit,“ říkají členové aktivity SpaceUP. Do prostředí, kde se denně řeší velké problémy malých pacientů, chtějí přinést kvalitní design, chybějící funkce a přívětivý vzhled nejen pro malé pacienty, ale také pro jejich rodiče nebo samotný personál.

Poděkování

Děkujeme všem, kteří se na ARCHIZOOM PARTY podíleli. Především Petru Hájkovi a jeho týmu z The Chemistry Gallery, malířce Lucii Skřivánkové za poskytnutá umělecká díla, moderátoru Ondřeji Cihlářovi, dudáku Michalu Strakovi a za party set DJce De Mode. Velké poděkování patří i našemu fotografu Davidu Krausovi.

Partnery večera byly firmy Pergo a young_block, kterým bychom rádi poděkovali za podporu.

Gratulujeme novým majitelům uměleckých děl a těšíme se příště na další povedené akci!

Více o partnerech a účinkujících:

O tvorbě Lucie Skřivánkové

Rozhovor s Filipem Kůrkou

O historii značky Pergo

Rozhovor se zakladatelem young_block

O umění s Petrem Hájkem

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU