ARCHIZOOM 3D prohlídka

Prezentujte svůj prostor ve 3D virtuální prohlídce

Chcete prezentovat svůj prostor na Archizoom? Virtuální 3D prohlídka spolu s redakčně připraveným článkem představí váš prostor na nejvyšší úrovni.

Co je Archizoom 3D virtuální prohlídka?

3D skenováním prostoru (vnitřního i venkovního) získáme velice přesný a detailní digitální otisk. Ten následně zpracujeme a vytvoříme z něj 3D virtuální prostor. Výsledkem je model prostoru (Dollhouse), který si lze prohlédnout z “ptačí perspektivy”, jako byste jej měli na dlani. Zároveň se můžete v prostoru libovolně procházet a vnímat každý detail. Zajímavá místa lze označit tzv. tagy a doplnit k nim doplňující informace.

Jak 3D virtuální prohlídka vypadá?

Prohlédněte si některé referenční projekty:

Výhody virtuální prohlídky

Výrobou 3D prohlídky získáváte náskok před konkurencí, a umožníte tak prostor navštívit i lidem, kteří by jej fyzicky třeba nikdy nenavštívili. Bezesporu tvorbou 3D prohlídky rozšíříte spektrum návštěvníků, kteří si prostor mohou prohlédnout odkudkoli a kdykoli. Ze svého mobilního telefonu či osobního počítače. Nebo například za použití 3D virtuálních brýlí, které celkový dojem ještě více umocní. Jedná se tak o skvělý marketingový nástroj, jehož využití je široké.

Kde se virtuální prohlídka dá využít?

3D vizualizaci interiéru a exteriéru lze obecně vytvořit všude tam, kde je zájem reálný prostor prezentovat veřejnosti i elektronickou cestou. Nejen v této době se výroba 3D prohlídky stává více a více žádanější. Už dávno neplatí, že vizualizace 3D je nákladná služba, zaměřená jen na malé publikum. Nejčastěji se virtuální prohlídka vytváří pro komerční prostory obchodů a showroomů. Dále je vhodný pro prezentaci umění v galeriích, muzeích nebo na kulturních akcích a festivalech. Využití prohlídek lze i pro ubytovací zařízení (hotely, penziony, apartmány) a gastronomické provozy (restaurace, bary, kluby). Také realitní trh tuto službu ocení při tvorbě 3D modelů bytů a domů, modely jsou přínosem ve stavebnictví nebo pro nebytové prostory (sklady, továrny). A v neposlední řadě nalézají využití ve veřejných stavbách a budovách (školy, kliniky, ordinace, nemocniční oddělení).

Parametry a možnosti sdílení

Pro skenování je využívána technologie snímání 4K. Prohlídku můžeme exportovat ke zpracovaní nebo prohlížení ve 3D / 2D programech. Ve 3D virtuální prohlídce je možnost přidávat a označovat body zájmu tzv. tagy (označení produktů do 50 ks dle dodaných podkladů klientem). Ty umožňuji vkládat texty, odkazy na web, případně vkládat video (Youtube / Vimeo) a fotografie. V rámci vizualizace lze měřit vzdálenosti a rozměry objektů.

3D virtuální prohlídku můžete vložit:

– na webové stránky, či sdílet na sociálních sítích
– do e-shopu k produktům s odkazem na konkrétní místa v 3D prohlídce (případně obráceně)
– do Google Maps

Co ARCHIZOOM 3D prohlídka obsahuje?

– Práce s audiovizuálním obsahem: přidávání textů, fotografií, videí nebo podcastů
– Redakční článek na ARCHIZOOM
– 3 měsíce hosting prostoru na serveru (následně prostor archivován)

Poptat 3D virtuální prohlídku a článek zde.


Přečtěte si více informací ze světa architektury:

Jak si vedl pronájem kanceláří v roce 2020?

Pro špičkové vizualizace nemusíte za hranice

Nová udržitelná a krásná Evropa

Nemovitosti a technologie

Cirkulární ekonomika aneb recyklace ve velkém

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU