Společnost Cisco je světovým lídrem v oblasti vývoje, výroby a prodeje síťových hardwarů, softwarů, telekomunikačních zařízení a dalších špičkových technologických služeb a produktů. Tuzemské zastoupení tohoto výrobce si pronajalo kanceláře na pražské Pankráci v budově Parkview. Nové kanceláře jsou společným projektem Ateliéru Kunc architects a globálního týmu Cisco.
Elegantní a nadčasový design s prvky minimalismu
Pomyslným odrazovým můstkem celého projektu byl testfit zpracovaný space planerem z Cisca. Mantinely projektu dále nastavily Cisco manuály, které definovaly požadavky na konkrétní místnosti, funkce a posléze i vybavení. Podkladové materiály byly přetvořeny a doplněny po individuálních konzultacích a po koordinaci pražského a globálního týmu Cisco.
„Naší představou bylo vytvořit elegantní a nadčasový design pro IT firmu, kde hlavními prvky interiéru budou i samotné minimalistické produkty firmy. Doplňkové prvky interiéru tvoří akustické obklady, nástěnné stěrky a pro celkové změkčení interiéru bílé průsvitné závěsy,“ popisuje vizi ateliéru architekt Michal Matějíček.
Kavárna s výhledem
Nejdůležitějším aspektem bylo umístění velké kongresové místnosti v návaznosti na únikový východ v klientské části. Díky tomu bylo definováno také umístění a velikost kavárny Front Café a dalších jednacích místností. Umístění velké serverovny zásadně ovlivnilo funkční a provozní vazby.
„Podařilo se nám vytvořit přehlednou dispozici, ve které při vstupu do recepční lobby můžete projít přímo do prostoru kavárny s úžasným výhledem do parku,“ doplňuje dále architektka Kateřina Ždychová.
Tvar celé budovy určuje dech beroucí vnitřní atrium, rozsáhlý otevřený prostor, do nějž jsou orientované vstupy z výtahové lobby. Dva protější vstupy vedou do klientské části a pracovní zóny. První část využívá část s výhledem do parku Na Pankráci. Druhá strana je použita pro umístění Social Hubu s kavárnou, která tvoří pomyslný střed pracovní části kanceláře.
Ostatní funkční prvky jsou přímo navázány na hub a vytváří se tak přehledná dispozice. Při vstupu do kanceláře jsou umístěny hlučné provozy, dále od kavárny pak jednotlivé open space zálivy. Rozmístění jednacích místností plní i funkci rozdělení prostoru na menší osobnější zóny. Celý interiér je jasným manifestem moderního pojetí softwarových firem.
Autoři architektonického řešení: M. Matějíček, K. Ždychová, M. Kunc // Ateliér Kunc architects, D. Blaschke, J. Miller, G. Crosswell // Workplace Cisco Team
Rok realizace: 2021
Fotografie: Peter Fabo
Ateliér Kunc architects
Architektonické studio specializující se na návrhy moderních kanceláří, rodinných domů a designových interiérů. Návrhům a realizacím kanceláří se věnujeme s maximálním osobním nasazením, protože nás architektura prostoru plného emocí baví, chceme jí dělat naplno a s láskou. Architektura je podle nás životní styl a způsob myšlení. ATELIER KUNC architects je renomované boutique architektonické studio s osobním přístupem. Provádí originální projekty na klíč svým klientům, od první skici přes projekt až po finální detailní realizaci. Zabývá se komplexním řešením kancelářských prostor, interiérů a jejich realizací, dále navrhováním a realizací rodinných domů.
Vedoucím architektem, zakladatelem a majitelem je MgA. Michal Kunc (*1971). Vyučil se truhlářem, poté vystudoval architekturu u Evy Jiřičné na pražské Vysoké škole umělecko-průmyslové. Od roku 2002 je řádným členem České komory architektů. Realizace ATELIER KUNC architects jsou často publikovány v tuzemských i zahraničních časopisech, ateliér je členem Czech Deco týmu.