Minulý květen společnost Deloitte přestěhovala své pražské sídlo do nových kanceláří v projektu Churchill. Jedinečné interiéry v nejvyšším standardu provedení navrhli architekti Michal Kunc, Michal Matějíček, Miroslava Fiedlerová a Lucie Eisová z ATELIER KUNC architects. Prohlédněte si nové kanceláře Deloitte.
Budova skoro na míru
Sedmipatrový kancelářský komplex postavila společnost Penta Real Estate, která měla i svého architekta budovy, studio Jakub Cigler Architekti. Ateliér Kunc byl najat Deloitte jako architekt interiéru. Ti se k projektu dostali ve chvíli, kdy ještě nebyl ani na papíře.
„Od počátku jsme tak mohli vnášet body, který byly pro Deliotte a náš návrh důležité. Potřebovali jsme například rozšířit některé trakty tak, aby vyhovovaly všem potřebám. Dům byl vlastně kreslen Deloitte vlastně na míru,“ popisuje architektka Miroslava Fiedlerová.
Deloitte v budově Churchill I obsadil více než 12 000 m2, tedy 80 % celkové pronajímatelné plochy budovy. Kanceláře mají na 2300 pracovních míst.
Jako doma
Koncept kanceláří akcentuje spolupráci, kreativitu a flexibilitu. Větší důraz klade i na „wellbeing“ zaměstnanců, v kancelářích je například vlastní posilovna nebo střešní terasa s výhledem na Pražský hrad.
Kancelářský prostor je navržen jako „obytná krajina“ neboli pohodlný a příjemný interiér, který stírá rozdíl mezi klasickým pracovním prostředím a pocitem domácí pohody.
„Vytvořte lidem prostředí co nejbližší jejich domovu, dejte jim atmosféru, zbořte zeď mezi tím, kde je práce a kde je doma. To je výzva a motivace. Dnes je přece – ve většině případů, neříkám, že vždy – jedno, odkud pracujete. Stírá se rozdíl mezi pracovním a domácím prostředím, mohutně narůstá počet lidí, kteří pracují a budou pracovat v coworkingu, sdíleném prostoru,“ říká architekt Michal Kunc.
Architektonický koncept je postaven na fenoménu hubů, jednotlivá patra mají svůj střed, svůj vlastní HUB s kavárnou a výhledem. Přízemí je koncipováno tak, aby byl maximálně využitý potenciál bohatě proskleného atria s návazností na venkovní pobytovou a relaxační terasu. Highlightem atria je Deloitte kavárna, která slouží jak pro klienty, tak pro zaměstnance firmy. Spolu s klientskou částí na kavárnu navazují i trainingové a konferenční prostory.
Nově i coworking
Zcela novým prvkem pro Deloitte je coworkingová zóna, která plní všechny projektové a prezentační potřeby firmy. Coworking je navržen tak, aby splňoval maximální prostorovou variabilitu pro interní i externí projekty. Důležitým interiérovým prvkem je točité designové schodiště, které prostorově propojuje přízemí atria a vstupní haly s coworkingovým patrem.
Protikladem k rušnému HUBu jsou prostorově oddělené semi-openspace zálivy, určené pro standardní pracovní úkony jednotlivých „core“ týmů. Výjimečnost posledního patra s benefitem velké terasy slouží pro zaměstnanecké i klientské eventy. Specifikem v návrhu kanceláří byl i důraz firmy Deloitte na maximální hospodárnost a ekologickou stránku projektu. To se například projevilo v požadavku na opětovné využití stávajícího kvalitního pracovního nábytku, což ovlivnilo celkové uspořádání openspace prostoru.
Pět pater nad atriem slouží pouze pro zaměstnance Deloitte. Všechna jsou propojena otevřeným designovým schodištěm, které spolu s atriem zlepšují celkovou komunikaci a transparentnost napříč celou firmou.
Úspěch nejen mezi zaměstnanci
Kanceláře si nechválí jen zaměstnanci a klienti Deloitte, interiér byl oceněn i v soutěži Kanceláře roku 2019. Ve čtvrtém ročníku této soutěže zvítězily kanceláře Deloitte v kategorii „Poradenské kanceláře roku“. O vítězích dalších kategorií jsme psali zde.
Architektonické řešení interiéru: Atelier Kunc architects
Realizace: 2019
Fotografie: Peter Fabo
Plocha: 12 500 m2
Podívejte se na další unikátní realizace:
Rekonstrukce bytu ve Vysočanech
Letní sídlo pro celou rodinu - nadčasový moderní dům na víkendy od DDAANN