Kanceláře firmy Red Bull

Nové pražské sídlo kultovní firmy od Ateliéru Kunc Architects

Kanceláře RedBull

Ikona marketingové komunikace – nápojový gigant Red Bull má nové pražské kanceláře od architektů Michala Kunce a Michala Sůvy. Navrhovalo studio ATELIER KUNC architects.

Funky, industrial, friendly

Tento headline přesně vystihuje realizaci kanceláří pro Red Bull. Vzhledem k tomu, že jsme úspěšně realizovali původní interiér kanceláří pro Red Bull před více jak osmi lety, přizvali nás k jeho redesignu znovu. Osm let je dlouho a za tu dobu se styl kancelářské práce posunul na úplně novou úroveň, proto redesign. Dnes je to tedy nejvíce o sdílení, o kreativních hubech, neformálním a inspirativním designu, o úplném setření rozdílu mezi “doma” a “v práci”. Náš nový multispace pro RB reflektuje naplno právě tyto trendy.

Funky

Red Bull má svoji osobitou kulturu, vytváří celý životní styl pro širokou vrstvu podobně sportovně a pozitivně naladěných lidí, ke kterým patříme samozřejmě i my! Máme tento sportovní lifestyle rádi, a tak bylo logické použít artefakty a design, které k tomu patří. Stejně tak uvažují i naši kolegové v RB, hledali jsme společně ty správné “kousky” k vyladění kreativní funky atmosféry a pohody. Vytvořili jsme společně kreativní HUB naboostovaný od sklepa po střechu energií a nápady.

Industrial

Red Bull sídlí v původní funkcionalistické vile na Babě a zabírá každý čtvereční centimetr interiéru. Potřebovali jsme proto všechen prostor. A tak jsme bourali. Až na kost, až na beton, na cihlu. Hledali jsme prostor. Z tohoto hledání se přirozeně vyvinul design koncept industriálního interiéru. Ukázat to původní, kvalitní, odhalit konstrukci, přiznat raw povrchy a ve spojení s moderním designem interiéru vytvořit silný design mix.

Friendly

Navrhovali jsme interiér pro všechny generace a samozřejmě nejvíc pro tu nejmladší, milleniálovou. Takže je to hodně o pohodě při práci, o sdílení u kávy a samozřejmě u plechovky RB energy drinku. Je to o obrovské komunitě lidí, kteří sdílejí podobnou vášeň a životní styl, kteří ji vytvářejí. Je to o přátelství.
Michal Kunc, Ateliér Kunc Architects

Text: Michal Kunc, Ateliér Kunc Architects
Foto: Josef Kubíček

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU