Rodinný dům Průhonice od Ateliéru Kunc architects

Ateliér Kunc architects představuje ultimátní interiér

Interiéry rodinného domu v Průhonicích představují manifest architektury Michala Kunce a jeho Ateliéru Kunc architects. Dvoupodlažní vila nabízí bydlení dotažené do posledního detailu. Je plné emocí, stejně jako oceňovaná architektura AKA.

Osobitě s dávkou emocí

Interiéry dvojpodlažní vily o celkové ploše přes 300 m2 ukazují, jak s tématem moderního bydlení pracuje architektonický ateliér Michala Kunce. Právě dokončený rodinný dům je vyústěním konceptu architektury plné emocí a ukazuje, jak studio pracuje s prostorem, náladou a materiály.

 

Naše domy mají duši a hovoří svým jazykem. Dáváme do návrhů spoustu emocí a pro naše klienty navrhujeme jedinečné a osobité interiéry,“ popisuje architekt Michal Kunc.

Po desítkách rodinných domů, které Ateliér Kunc architects navrhl především v Praze a středních Čechách, jsou interiéry průhonické vily jakýmsi manifestem AKA interiérového designu.

Architektura dělá lidi šťastnějšími

Měkké přírodní materiály, promyšlená dispozice a propojení interiéru s exteriérem zahrady charakterizují práci studia, které v posledních letech sbírá jedno ocenění za druhým. Po titulu Stavba roku, Dřevostavba roku a Interiér roku Ateliér Kunc Architects loni zabodoval také v soutěži Art of Space, kde získali cenu za interiéry kanceláří společnosti Deloitte.

Architekt Michal Kunc prezentuje, jak architektura dělá lidi šťastnějšími. Jeho architektura je o hledání pohody a štěstí v životě. Dvoupatrová vila v Průhonicích je manifestem a dosavadním vyvrcholením práce studia v oblasti rodinného bydlení.

Architektura zevnitř, architektura plná emocí a nálad… to je poznávací znamení našeho ateliéru. A také hlavní důvod, proč za námi naši klienti rodinných domů chodí. Moderní bydlení dnes navrhuje řada architektů, ale to naše se odlišuje právě tou emocí a náladou,“ popisuje dále Michal Kunc.

Ateliér Kunc Architects dnes tvoří desítka zkušených architektů, kteří se specializují na moderní bydlení a návrhy kanceláří. Architektonický koncept obytných interiérů podle AKA bude od listopadu 2020 pravidelně ve vlastním video pořadu představovat Michal Kunc na www.archizoom.cz.


Rodinný dům Průhonice

Architektonický návrh interiéru: ATELIER KUNC architects / Michal Kunc, Petr Tesař, Jana Šandallová
Plochy celkem: 342 m2
Realizace: 2020
Fotografie:
Peter Fabo

Více o ateliéru KUNC architects:

Michal Kunc & Michal Matějíček hosty seriálu Architekti kanceláří

Kanceláře Philip Morris International

Rodinný dům Radimovice

Kanceláře Deloitte

Kanceláře firmy Red Bull

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU